Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Zenei hallás nélkül meg lehet...

Zenei hallás nélkül meg lehet tanulni zongorázni?

Figyelt kérdés
2012. jan. 26. 17:33
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó! :)
2012. febr. 11. 08:54
 12/16 anonim ***** válasza:
77%

Még annyit hozzátennék, hogy én milyen módszerrel szoktam fejleszteni a hallásomat. Leülök a szintetizátor elé (zongorám nincs, de jó minőségű zongora hangszín van a szintimen), é sokszor egymás után leütök egy bizonyos hangot. Közben ellazultan, minden szellemi erőlködés nélkül figyelek a hangzásra. Egy napon keresztül csak egy, max. két hanggal foglalkozom. Napközben sokszor megpróbálom felidézni a hangzást, hogy rögzüljön. Ha nem sikerül, újra irány a hangszer.

Ezután jöhetnek a hangközök. Játszol egy kis szekundot, ha azt már memorizáltad, akkor nagy szekund, és így tovább.

Ha ezeken túl vagy, egyszerűbb dallamokat is lehet memorizálni. A lényeg, hogy megjegyzed, hogy egy bizonyos hangokból álló dallamnak milyen hangzása van. Egy idő után ott fog csengeni a fejedben.

Ha az elején nagyon nem megy, akkor csak annyit próbálj, hogy felismerd, melyik oktávban van az adott hang. Vagy hogy egy oktáv alsó vagy felső felében.

Ezek aprólékos dolgok, de rendszeres gyakorlással nem marad el az eredmény.

Az egy másik dolog, hogy mennyire szép a játékod, milyen a hangszín (nem-e túl hangos, vagy halk, stb.). Az elején érdemes lassan, egyenletes leütésekkel játszani, illetve különböző technikai gyakorlatokat végezni (pl. ugyanazt egymás után eljátszod lágyan és erős leütésekkel is). Még az is segíthet, hogy felveszed, ahogy játszol és visszahallgatod.

Sok sikert :)

2012. febr. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszi, ezt ki fogom próbálni! :))
2012. febr. 11. 14:30
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Huhh, ezen kibuktam: "Akinek van zenei hallása, az egy zongorahang leütése után el tudja énekelni ugyanazt a hangot.Zenei hallás nélkül nem érdemes zongorázni." A hallás nem mindig van összekötve a hanggal! Nekem pocsék a hangom, és ezt hallom is, csak nem tudom kijavítani. Úgyhogy nem kell mindig összekapcsolni a hamis hangot a zenei hallással! És igen. Simán meg lehet tanulni. Így volt ez az egyik ismerősömmel. Tisztára botfülű volt, de a végén olyan szépen játszott, hogy mindenki elámult! ^^
2012. febr. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
:)
2012. febr. 21. 17:51
 16/16 anonim ***** válasza:

fájdalmas hozzászólások..a zeneoktatás(zenesuli..) alapkoncepciója a zenei hallás fejlesztése, különben se kottát olvasni se énekelni se hangszeren játszani nem fogsz megtanulni, vagy jobban megtanulni.. ez pedig elsajátítható,nem születéssel együtt kapjuk.jajj


ha a fentiek közül bármelyiket csinálod, néhány hónap után észreveszed hogy tudod mijaz a hang ami megszólalt. én mondjuk 2 év után nem is nézem a zongorát amikor valaki játszik rajta ,mert tudom mit üt le...


de meg lehet tanulni persze. a kotta elolvasásához csak gondolkodni kell ,és gondolom nem sydneyben fogsz jáccani,szal senkit nem fog meghatni hogy hogyan játszottad..

2012. márc. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!