Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek igaz, hogy hangsze...

Szerintetek igaz, hogy hangszertanulásnál, ill zenélésnél 10%-ot a tehetség,90%-ot a tanulás, ill gyakorlás teszi ki?

Figyelt kérdés
Volt szolvézstanárom szerint.
2012. febr. 9. 22:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen. Zenész vagyok, láttam már jónéhány ígéretes tehetséget elveszni. Az első években még kiemelkedők voltak a tehetségük miatt, de idővel ledolgozták a hátrányukat és megelőzték őket a szorgalmasok.
2012. febr. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát igen, bár én úgy veszem észre, hogy a zenei tehetségek is nagyon eltérnek egymástól. Egyik zenei tehetség a művek/darabok megtanulásában, és szép előadásában jó, a másik az inkább improvizatívabb típus, a harmadiknak a zenei memóriája nagyon jó, stb.
2012. febr. 9. 23:08
 3/4 anonim ***** válasza:

adok egy szavazatot a tanárodnak.

évekig nagyon jó zongorista voltam, aztán beleuntam, nem gyakoroltam, minden mást csináltam, és kb semmire se jutottam, csak egy helyben toporogtam.

Utólag már bánom, de most már időm nincs játszani :D

Bár azért szerintem 50-50%. Egy tehetségtelenebb gyakorolhat akármennyit, maximum átlagos lesz. Egy tehetségesnek ehhez kb alig kell skálázni, stb. :D

És igen, különböző dolgokban lehetsz tehetséges. De az igazi nagy tehetség, aki mind egyszerre, ismerek ilyet, kislánynak is ügyes volt, mostanra meg feltörekvő zenész és zongoratanár lett, nem mellesleg orgonán is tökéletesen játszott, anélkül, hogy tanulta volna.

A csaj, akivel mindig 4kezeseznem kellett, tök béna volt, de igazi törtető stréber, szóval azért elboldogult, de a dícséretet inkább csak kikényszerítette az emberből. :)

2012. febr. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem (14 éve tanulok hegedülni) 40% tehetség, 60% szorgalom...
2012. márc. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!