Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy van értelme dobolni tanulni?

Hogy van értelme dobolni tanulni?

Figyelt kérdés
autodidakta módon? tanártól? kell-e hozzá egy saját alapszerkó? illetve 22 évesen el lehet még kezdeni?
2012. márc. 15. 15:04
 1/6 anonim válasza:
100%

sose késő elkezdeni! :D

egyébként ahogy neked kényelmesebb

2012. márc. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

azért nem ennyire egyszerű :D szomszédokkal szeretném megtartani a jó/semleges viszonyt :)

praktikus tanácsokat várnék, aki későn kezdte, az hogy fogott hozzá?

2012. márc. 20. 00:49
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

először is találj egy jó tanárt!(Privibe mondhatok egy nevet, ha kell:) Vegyél egy elektromos cuccot, ami kezdésnek megteszi simán, később meg eladhatod és újíthatsz. Egy pár dobverő sem ártana, és egy gumilap, amin tudsz gyakorolni/kezet gyorsítani, és a metronom is nagyon fontos a jó time-hoz. De ha megvan a tanár, mindent el fog mondani.

Amúgy meg ha van hozzá érzéked, akkor nem késő.

És csak akkor éri meg, ha tényleg színvonalasan akarod csinálni, nem a hevymetalos "püfölök valamit és hangzavar lesz tőle" módon.

Ez egy örömhangszer. Élvezet tanulni és játszani rajta... :D

2012. márc. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Sosem késő elkezdeni!!! Elektromos cuccal az egyetlen baj, hogy sokba kerül :) Amúgy a szomszédok szempontjából a legpraktikusabb. Nekem akusztikus szerkóm van és itthon szoktam zenélni (úgy hogy a szomszédoknál összesen 4 gyerek van!), de megegyeztünk velük egy időintervallumban, hogy mettől meddig zenélhetek. A metronóm szintén jó ötlet, amúgy meg kezdőként elég lesz egy kisdob is (vagy gyakorlólap) :) Azon be tudod gyakorolni a kézrendeket stb. Amúgy tanár sem árt, legalábbis a legelején (mondjuk az első pár évben), onnantól már lehet szépen fejlődni. Viszont simán meg lehet tanulni autodidakta módon is, csak az nehezebb is és sok időt vesz igénybe, hogy pontosan megtanuld a dolgokat (és persze helyesen, például a dobverő fogását).


Ha jól tudom Matt Greiner is autodidakta módon tanult meg dobolni, de ehhez rengeteg idő és kitartás kell :) Ha gondolod keress rá youtube-n

2012. márc. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
elektromosból a roland hd1-et tudom ajánlani kezdésnek 1-2 évig jó. Aztán már az akusztikust jobban fogod élvezni, mert az az igazi, ha megtanultál rajta játszani valamennyire :)
2012. márc. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszokat!
2012. márc. 31. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!