Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen akusztikus gitárt...

Milyen akusztikus gitárt ajánlotok kezdőnek mint én?

Figyelt kérdés

Venni akarok gitárt, ezt: [link]

Ki is néztem magamnak. A haverom aki szintén gitározik azt mondta, hogy ez nekem jó lenne mint kezdőnek. Ti mit gondoltok? Jó lenne nekem az amit belinkeltem? Amúgy mi a különbség a 12 húros és a sima, belinkelt gitár között? Melyik a jobb?


2009. jún. 15. 10:03
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
12 húrossal ne kezdj mert a kedved is elmegy az egésztől. Amit belinkeltél az szerintem pont jó. De bármi hasonló is megteszi. Azt mondanám még hogy jobb nejlon vagy műanyag húrossal kezdeni, mert az nem cseszi szét az ujjaidat 2 nap alatt. Marhára tud fájni anélkül is. De a hangzás miatt meg jobb a fémhúros. De te döntesz.
2009. jún. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is most kezdtem gitározni,6húroson,E6,A,D húrok fém borításúak,G,H,E1 húrok pedig műanyagosak.

Nem fájnak az ujjaim,ha rövid a körmöd,nem erőlteti meg annyira az ujjadat a lefogás.De tényleg nagyon rövid legyen.:)

Sok sikert!

2009. jún. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát azt mondták hogy amit linkeltem az rossz, ezért kinéztem magamnak egy jót! Az is akusztikus. Viszont az akusztikushoz milyen hangoló jó? Egyáltalán hogy kell hangolni? Vagy jobb ha olyanhoz viszem aki tud hangolni, vagy csinálhatom magam is ha van hangolóm?
2009. jún. 15. 19:44
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy tanár vagy ismerős könnyedén meg tud tanítani hangolni.

Viszont a kezdőknek nem ajánlják a manuális hangolást,mert még nem biztos a hallásuk.Csak azoknak akiknek abszolút hallásuk van.

A hangolás egyébként egyszerű.

Van a 6 húr:E6,A,D,G,H,E1

Az E6ot hangolod az A-hoz,E6ot lefogod 5-ik bundban és az A-nak lefogás nélkül ugyanolyan hangot kell kiadnia,mint az E6-nak.

Ha akarod,szívesen segítek.:)

2009. jún. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hangológépet pedig vehetsz hozzá,hiszen azzal leellenőrizheted,hogy jól hangoltad-e.:)

Plusz nem is olyan macerás mint manuálisan.

A helyes hangot kell megszoknia a fülednek.

2009. jún. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!