Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Basszus gitározni szeretnék...

Basszus gitározni szeretnék jövő tanévtől. Hogyan?

Figyelt kérdés

Mivel idén már nem vennének fel semmilyen zeneiskolába ezért jövőre szeretnék elkezdeni gitározni. Gondolom egyből nem baszusgitár lessz hanem akusztikus sima vagy 4huros akusztikus.


Tudnátok adni valami linket vagy honlapot ahol ingyen megnézhető segédanyagok vannak? Esetleg mindenféle akkord lefogások stb, amit előre gyakorolhatnék. Előre is köszönöm a válaszokat.



2012. máj. 2. 17:13
 1/5 Milan96 ***** válasza:
81%

Ne menj zene suliba! Csak elveszik a kedved!

1. Ezenkivül vegyél egy Ibanezt 30-40 közt elég jó bass gitárjaik vannak kezdőknek.

2. Vegyél egy 0.96-os hard pengetőt

3. Keress valakit a rokonságban / ismerősök közt aki bass gitározik, vagy youtube videók + online órák

DE SEMMIKÉPP NE MENJ ZENESULIBA

2012. máj. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyet kell értenem az elsővel. Zenesuliban megtanítanak neked egy csomó olyat, ami abszolút nem érdekel és később nem is fogod használni nagyrészt.
2012. máj. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
mert, mit tanítanak zenesuliban, amire nem lesz szükséged? Ha basszusgitározni iratják be, csupa hasznos dolgot tanul. Ha meg más szakra iratják, nem kell meglepődni, ha mást tanítanak vele.
2012. máj. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én egy évig nem tanulhattam basszusgitárt, mert szolfézst kellett tanulnom. Abszolút felesleges volt.


Egyébként meg olyan műveket fognak neked megtanítani 6 éven át, amiket BÁRKI el tud játszani 6 hónap után. A profibb művekre meg soha nem térnek át. Legrosszabb esetben, mint pl. nálam nem engedték, hogy bundos basszusgitárral játszak, csak fretless-el játszhattam.

2012. máj. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Aztán mikor eljön az improvizáció ideje, a basszusgitáros néz ki a fejéből, mert nincs előtte a kotta?:)) A hallásfejlesztés nem felesleges, a zeneelmélet pedig alapvető része a saját fejből való játéknak.

Tény, hogy sok zenesuliban a szolfézstanárnak nincs kedve magyarázni a dolgokat, így pl népdalokat fog tanítani.. bár az sem felesleges, a hallás fejlődik.

De én olyan zenesulikra gondoltam, mint pl a Debreceni rocksuli. Nagyon jó basszusgitárosokat képeznek, és tanulnak szolfézst is.

Ha nincs ilyen suli a közeledben, akkor magántanártól jobb tanulni. De nem havertól aki youtuberól elleste hogy hogy kell pengetni pár hangot, hanem képzett zenésztől, aki segít.

2012. máj. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!