Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Rövidek az ujjaim a gitározásh...

Rövidek az ujjaim a gitározáshoz. Nincs valami megoldás rá hogy kicsit hosszabbak legyenek?

Figyelt kérdés
Már 2 éve gitározom. Pár számhoz elengedhetetlen a hosszabb ujj és sajnos a kis ujjaimmal nehezen tudok eljátszani pár számot. Hallottam olyat is hogy a gitározástól is megnyúlnak az ujjak. Nos a 2 év alatt 1 mm-t se nyúlt. :D Nincs erre valami praktika hogy esetleg egy kicsivel is megnyúljanak az ujjaim? Nem nagyon hiszem hogy van ilyen de egy kérdést megér. :D Légyszi normális válaszokat. Köszi!
2012. máj. 7. 22:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
67%

Megnyúlnak az ujjak? Hát ilyet még nem hallottam, nem vagyok orvos, de ez szerintem kitaláció, maximum "rugalmasabbak" lesznek. Amúgy mégis mire gondolsz? Nincs rá megoldás.


Milyen gitáron játszol? Ha klasszikuson (nylon húros), akkor válts akusztikusra, annak vékonyabb (keskenyebb) a nyaka.

2012. máj. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Hát hallottam innen onnan hogy megnyúlnak az ujjak. Mondjuk szerintem sincs ilyen. Elektromos gitáron játszom. Annak pedig elég vékony a nyaka.
2012. máj. 7. 22:41
 3/22 anonim ***** válasza:
75%

Az ujjakat nem lehet megnyújtani, ha valaki mégis megpróbálja, az kínzás, csak tönkreteszi a kezed. Én zongoránál hasonlóképp voltam, kicsik a kezeim, volt olyan, hogy nem bírtam leütni a megfelelő hangokat.

Max. abban reménykedhetsz, hogy nősz még egy kicsit, és akkor a kezed is nő.

2012. máj. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :D hát nem hiszem hogy már növök. 21 vagyok.
2012. máj. 7. 22:47
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem kitaláció. Lassan tíz éve gitározom. Eleve hosszú ujjaim voltak mindig, de most a bal kezemen minden ujjam 1 centivel(!) hosszabb, mint a jobb kezemen, igaz, hogy nemcsak az ujjaim, hanem a tenyerem is nagyobb. Keress terpeszgyakorlatokat, illetve olyan szólókat, ahol öt-hat bundot át kell érni, de elsősorban simán csak gitározz, mert úgyis lépten-nyomon belefutsz ilyen távolságokba egyébként is. A legjobb, ha sokat gyakorolod az olyan számokat, amik most _éppen_ nem mennek a terpeszek miatt, mert ezeknél kell a legkevesebbet nyúlnia az ujjaknak, és ezeknél lesz a leglátványosabb a fejlődés. Mindig keress újabb és újabb ilyen számokat, amikor a korábbiak már könnyedén mennek.
2012. máj. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Létezik már végtag hosszabbító műtét. Több hónapos tortúra és borzalmasan fáj.

Nem a legjobb megfogalmazás, hogy a szó szoros értelmében megnyúlnak az ujjak, inkább úgy mondanám, hogy lazulnak az ízületek, rugalmasabb lesz. Ne csak az ujjaiddal "tornázz", hanem navigálj a csuklóddal is. Eleinte én is voltam úgy, hogy fizikai képtelenségnek tűnt lefogni egy-egy akkordot, de rájöttem, hogy ha a csuklómat a megfelelő szögbe fordítom rá, bármit elérek.

2012. máj. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Mióta gitározom, én is azt tapasztalom, hogy a bal kezemen hosszabbak az ujjaim mint a jobb kezemen. :)
2012. máj. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2012. máj. 8. 11:50
 9/22 anonim ***** válasza:
Mégis milyen hosszú pl a bal mutatóujjad most? Szerintem hülyeség hogy kis kézzel nem lehet, jó nyilván nehezebb de nem lehetetlen. És melyik számokra gondolsz ahol elengedhetetlenek? Amúgy atrükk az hogyha gitárt veszel akkor olyat vegyél aminek vékony nyaka van, pl egy epiphone/gibson-nak vastag, széles nyaka van ahogy egy fender-nek is. Az ibanezeknek és az ltd-knek vannak nagyon rövid nyakai.
2012. máj. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
53%
24 bundos vagy esetleg rövidebb húrhosszúságú gitárt is érdemes nézni, mert azokon közelebb vannak egymáshoz a bundok.
2012. máj. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!