Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » 2 humbucker hangszedőt lehet...

2 humbucker hangszedőt lehet használni 5 állású kapcsolóval?

Figyelt kérdés

Lényegében az lenne a kérdésem, hogy meg lehet oldani valahogy, hogy a két humbuckert rá tudnám úgy kötni az 5-ös kapcsolóra, hogy sokféleképp lehessen variálni? Hasonlóképp, mint egy 3 singlés Stratót.


[link]


Ehhez esetleg még kéne valamilyen kábelt vennem? Muszáj azt hangszerboltban venni (már ha szükséges), vagy máshol is lehet kapni?



2012. máj. 8. 16:08
 1/9 anonim ***** válasza:

Rá lehet persze.

Nem kell semmilyen kábel, a pickupnak van elég drótja.

Ha felmész a pickup gyártó honlapjára találhatsz mindenféle bekötést, 2 humbuckert igazából nagyon-nagyon sok féle képpen lehet kötni és kapcsolni, neked kell kitalálni milyet szeretnél.

2012. máj. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hogymi? Lehet én értem félre, de hogy lehetne sokféle variácója 2 hangszedőnek? Egyik szól, másik szól, mindkettő szól. Nem ennyi? Legalábbis ha nem felezhető. Ha meg felezhető, akkor is, azt mással szokták megoldani.


De működhet azzal, nem lesz semmi gond, de nincs 5féle variáció. Szerintem

2012. máj. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha nem felezhető valóban ennyi, de ma már nagyon nagyon kevés hangszedő nem felezhető.

Ha pedig felezhető, akkor szólhat egyik, másik, együtt, felezve, másik oldala felezve, másik pickup felezve, másik pickup másik oldala felezve, egyik fele másik felével, másik fele egyik felével, párhuzamosan egyik, párhuzamosan másik, párhuzamosan másik, ezek bármilyen kombinációja, fázisfordítva...

Szerintem ez párszor több, mint 5 lehetőség. :)

2012. máj. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Persze, az tiszta sor, de a hangszedők 95%-a nem felezhető. :D

A márkásakat olyanra csinálják, de mondjuk gyárilag csak a nagyon jó minőségű gitárokba tesznek felezhető hangszedőt.

2012. máj. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Így van, a felezésre gondoltam! Cort X2-m van alap hangszedõkkel.
2012. máj. 8. 19:15
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát, az mondjuk pont az a kategória, amit említettem. Messze áll attól, hogy felezhető legyen :D
2012. máj. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Volt egy sejtésem! Attól függetlenül rá lehet kötni, nem?
2012. máj. 9. 07:03
 8/9 anonim ***** válasza:
Persze, rá lehet, de akkor marad a 3féle variáció:)
2012. máj. 9. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2012. máj. 9. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!