Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » "Gitár-önbizalomhiány"-nyal...

"Gitár-önbizalomhiány"-nyal mit lehet kezdeni? Idővel elmúlik vagy hogy van ez?

Figyelt kérdés

ahogy kb több mint fél éve hatalmas motivációs hullám jött rám, egyszer csak arra döbbentem rá hogy 3-4 órája gyakorlok..így egyre többet gyakoroltam, de sajnos nem mind a 3-4 órát a technikám fejlesztgetésével töltöttem, hanem úgy játszottam amihez volt kezdem


most már egyre jobban jövök ki ebből, az alakuló bandám is egyre jobban motivál hogy figyelmesebben gyakoroljak, de mégis visszagondolva olyan rossz hogy már 5 éve gitározom, abból 4 évig a tanárral szenvedtem, mire rájövök hogy melyik stílus tetszik igazán, hát de nem szörnyű? :D


mindig csak az van előttem, hogy húúúha, mi a francnak kellett eddig ilyen gyorsan gyakorolnom, ha lassan gyakoroltam vna, fele annyi idő alatt már sokkal jobb lennék..:\


18f



2012. máj. 11. 20:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nem ertek ugyan a zenehez (de amit leirok az barmilyen szakmara igaz ugy altalanossagban). Szoval, a mennyiseggel mar nincs gond ahogy latszik, akkor mi lenne ha feljebb tenned a lecet? Biztosan van youtube-on vagy valahol hallottal olyan gitaros hangot, amit nem tudsz leutanozni, mert egyszeruen nem jon ossze neked, tul magas neked. Ilyet keress.
2012. máj. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

köszi a választ. azért a gitározással más a helyzet, mint hogy a magas hangokat keresgéljem


pont hogy lejjebb kellett vennem, a mércét, hogy végre elinduljak a pontos gitárosok útján..annyira szétszórtan játszottam sokáig. de maga a tudat mindig ott kísért hogy "eddig mi a fenét csináltál öreg, ha jó akarsz lenni akkor precízen,pontosan nyomatni kell ezerrel"

2012. máj. 11. 21:23
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is hasonló a problémám, csak az hogy miért nem kezdtem el 5-6 éve gitározni, csak hát akkor még nem érdekelt sajnos.
2012. máj. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez ilyen, örülj, hogy egyáltalán eljutottál erre a szintre. Amúgy a zenélésben a legszebb dolog, hogy az ember mindig változik. Soha nem tudod, mi lesz belőled 1 év múlva. Szóval ha ez neked szörnyű, akkor el kell hogy keserítselek, az ember soha nem találja meg a saját stílusát, maximum a kedvencét, tehát lesz még pár ilyen váltás. :))
2012. máj. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:

Egy időben nekem is voltak ilyen problémáim, csak annyit tudok mondani hogy gyakorolni kell. Dalokat tanulni stb és akkor ez el fog múlni :)

17/F

2012. máj. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

amit gyakorolsz, nem kell mindet technikai gyakorlatokkal tölteni. Bármit játszol, rosszat nem fog tenni, lazítja a kezed, és fejleszti az ember-hangszer közötti kontaktust. Szóval azon ne aggódj, ha mást gitározgattál, abból sincs semmi. Illetve technikai gyakorlatokat is lehet szarul csinálni, ha nem tudatosan csinálja az ember, hanem csak jár a keze.

Viszont magát a kérdést nem értem, mi a kérdés lényege :D

2012. máj. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

"amit gyakorolsz, nem kell mindet technikai gyakorlatokkal tölteni"


Ebből az egy mondatból leszűrtam, hogy életedben nem fogtál még gitárt, vagy ha mégis, nagyon amatőr szinten űzheted. Ha meg így van, akkor légyszi ne alkoss véleményt. Főleg ne ekkora hasztalan baromságokat. A gyakorlás igen is legyen gyakorlás, a gitározás lételeme ez... és ha az ember leül, eljátszik egy számot 10-szer, aligha fog fejlődni. Amikor az ember leül, akkor "szenvedni" kell (ami abszolút nem a szó klasszikus értelmében vett szenvedés), olyan dolgokat kell gyakorolni, amik NEM mennek. Ez a gyakorlás. Aztán van az, amikor leülök zenélni. Na ez ez meg a zenélés. Két különböző dolog, de egyik nélkül NINCS a másik. Illetve lehet csak zenélni, de annak a minősége is olyan lesz. (2 akkordos punk n roll? persze abból is van jófajta...)

2012. máj. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Kiskorom óta zenélek, több hangszeren, jóformán mindenféle stílusban kipróbáltam már magam. Jelenleg zeneművészetin tanulok. Te?

Arra gondoltam ezzel a mondattal, hogy a gitározás nem egy sport. Nem az a lényeg, hogy milyen tecnhikás egy szóló, és milyen gyors. Tudom, 10ből 9 gitárosnál ez számít, de ha elmész pl kőbányára, ott sem egész nap újabb és újabb technikai gyakorlatokat fognak mutogatni, amit aztán otthon tovább űzhet, és a végén már századmásodperc pontossággal nyomja a tizenhatod-szextolákat. az, hogy végezzen technikai gyakorlatokat, az egy alap-dolog, de a technika mellett sok mindenből tevődik össze a zene. Tudod, van aki érzéseket is visz bele;) Ha csak eljátszol valamit kottáról, vagy hallásból, az még kevés. Egyrészt, másrészt ott van amit az előbb nem említettem, az elmélet. Az is kell, bár az még beleférhet abba amit mondtál.

De ha csak a szóba akarsz belekötni, hogy mi a gyakorlás, és mi a zenélgetés, akkor meg nem kell, hogy kioktass, ugyanis én egy kezdő gitárosnak nem fogok a szavakba belekötni, mert akkor tulajdonképpen neki is szólhat, hogy az nem gyakorlás volt amit csinált, hanem csak gitározgatás.


Másrészt meg te is mondtad, hogy a kettő egymás nélkül nem megy. A zenélés, és a technikai gyakorlás, mindkettő elengedhetetlen. Akkor meg mi a gond? Tulajdonképpen én is ezt írtam le, csak gyakorlásnak neveztem azt az összes periódust amikor hangszer van a kezében.


Viszont neked meg arcból kéne egy kicsit visszavenni:) De ez már egy külön téma, ebbe nem megyek itt most bele, mivel a kérdező nem arra kíváncsi..

2012. máj. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

:Dmi megy itt:)))

Én konzervatóriumban tanulok és nálunk is úgy mondják, hogy amikor gitározol, az gyakorlás, és azon belül lehet konkrét dalt gyakorolni, és lehet technikákat, de hogy ezért miért kell lefikázni a másikat :DD nálunk sok év alatt ebből egyszer sem volt összetűzés:D

hihetetlen hogy el van szállva magától 1-1 "zenész" :DDD

2012. máj. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Nem érdekel a wall of text (egyébként elolvastam, nem ájultam el), nem ismerjük egymást, a lényeg, hogy kezdő gitáros előtt óvatosan bánj a szavakkal, mert a végén félreérti és azt hiszi, ha egész nap penget egy C dúrt, attól egy nap jimi hendrix lesz. Ha meg már személyeskedünk, annyit a magam védelmében elmondanék, hogy abszolút elítélem a gitározás minőségének BPM-ben való mérését. 'Nuff said.
2012. máj. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!