Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » "Gitár-önbizalomhiány"-nyal...

"Gitár-önbizalomhiány"-nyal mit lehet kezdeni? Idővel elmúlik vagy hogy van ez?

Figyelt kérdés

ahogy kb több mint fél éve hatalmas motivációs hullám jött rám, egyszer csak arra döbbentem rá hogy 3-4 órája gyakorlok..így egyre többet gyakoroltam, de sajnos nem mind a 3-4 órát a technikám fejlesztgetésével töltöttem, hanem úgy játszottam amihez volt kezdem


most már egyre jobban jövök ki ebből, az alakuló bandám is egyre jobban motivál hogy figyelmesebben gyakoroljak, de mégis visszagondolva olyan rossz hogy már 5 éve gitározom, abból 4 évig a tanárral szenvedtem, mire rájövök hogy melyik stílus tetszik igazán, hát de nem szörnyű? :D


mindig csak az van előttem, hogy húúúha, mi a francnak kellett eddig ilyen gyorsan gyakorolnom, ha lassan gyakoroltam vna, fele annyi idő alatt már sokkal jobb lennék..:\


18f



2012. máj. 11. 20:42
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

szerintem rajtad kívül senki nem értené félre, te kötekedsz, mert nincs jobb dolgod (meg mert gondolom névtelen az oldal.:)).

Ha van mibe belekötni, hallgatom a hozzászólásokat, de ne fasságokban oktass már ki. Nem ismerjük egymást, de te simán kijelentetted hogy nem értek a gitározáshoz, és elmondtad ugyanazt mint én, csak egy kicsit okoskodóbb hangnemben. Köszönjük.

2012. máj. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Nekem nem tűnt fel, hogy ugyanarról beszélnénk, épp ellenkezőleg, elbeszélünk egymás mellett. Hát hiába, ahány zenész/gitáros, annyi szemlélet. Te azt mondod, a technika másodlagos, az első a játékba vitt érzelmek. Én meg azt mondom, egyik nincs a másik nélkül, hiába van egy baromi jó dallam a fejemben, ha nem tudom eljátszani... a kérdező nyíltan kifejtette, hogy technikai oldalon szenved hiányban. Erre válaszoltam, hogy a gyakorlás legyen gyakorlás és ne 5000 watton üssük a gitárt (ahogy Alapi István mondta, akit egyébként tisztelek, de zeneileg abszolút nem csípem). Nem értem miről beszélünk. Bocs ha megsértettem a zenészakadémáin képzett lelki világ... ilyennel felvágni...
2012. máj. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

nem felvágtam, csak megvédtem magam, mert felidegesített amikor te kijelentetted, hogy én még életemben nem fogtam gitárt.

Egyébként meg kérdés sincs. A kérdező most jött rá, hogy több időt kell töltenie a technikai dolgokkal, és kiírta, hogy most ennek örül. Én meg csak megnyugtattam, hogy a gitárral töltött idő sosem hiábavaló, még ha csak dalokat is játszik, mivel a keze akkor is sokat lazul egy kezdőnek.

ugyanazt írtam mint te, hogy a technika nagyon fontos, de nem csak azt kell fejleszteni a hangszeren. Annyi különbséggel, hogy én gyakorlásnak veszem azt is, amikor egy dalt gyakorol, sőt amikor csak leül, és saját élvezetére gitározik, én azt is gyakorlásnak nevezem, te pedig gyakorlásnak a szigorú értelemben vett technikai fejlesztést. Szóval csak a nyelvtani dolgokban nem értünk egyet, de azzal sem lenne gond, mert a kérdező nem hülye, megérti mire gondolunk, tulajdonképpen ha nem párosítanád az értetlenkedést az okoskodással, most nem lenne miről beszélni. Így sincs.

Ezt sem írtam volna, ha a végére nem írtad volna oda ezt az utolsó mondatot. Ne arcoskodj, köszönöm!:)

2012. máj. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Tudod mit? Itt egy zöld kéz, csak ne kerüljön már mégegyszer ez a kérdés a listám tetejére.
2012. máj. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Jóéjt :D
2012. máj. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Kőbányán azért nem fognak technikai gyakorlatokat mutogatni, mert nem tudnak.:D Halvány gőzük a zenetanításról, ezt tapasztalatból írom.
2013. jan. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Ja, egyébként kedves 8-as válaszoló, az érzés még édeskevés a zenéléshez, és ha szerinted nem fontos, hogy pontosan játsz, akkor játszhatsz te 100 éve is hangszeren, akkor se leszel elég jó. A zeneművészetin nem játszatnak véletlenül metronómmal?
2013. jan. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Többet ér napi egy óra gyakorlás, ha odafigyelsz, mintha 8 óán keresztül eszetlenül csinálod.
2013. jan. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
ööö, de , de ez most hogy jött ide? pont a metronómmal való gyakorlás vezet az ész nélküli autopilot gyakorláshoz.
2013. jan. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Miért vezetne?
2013. jan. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!