Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Nagyon jó hangom van, de...

Nagyon jó hangom van, de hallatszik, hogy sosem képeztem. Hogyan tanulhatnék meg itthon profin énekelni?

Figyelt kérdés

Énekeltem kórusban 4 éven át, de sulikórus volt, nem tanultunk tulajdonképpen semmit az éneklés technikájáról stb., de szeretném fejleszteni magam, viszont énektanárhoz nem tudok járni.

Kérlek segítsetek!


2012. máj. 26. 14:41
 1/1 anonim válasza:

"Nagyon jó hangom van, de hallatszik, hogy sosem képeztem."

Ez ellentmondásos. Te mit értesz jó hang alatt?

Én a felhangdús, tömör, kemény rezonanciás hangot, ami jól megvan támasztva. Ezek nélkül nem létezik hogy egy hang jó legyen. Egyébként túlontúl sokmindentől függ az előbb felsorolt igényeknek a kielégítése. Lágyszájpad koordináció nagyon fontos, ő hozza létre a "kemény rezonanciát". Garat,torok illetve a rekeszizom tökéletes koordinációja, hogy mindig annyi levegő menjen ki és olyan sebességgel ahogy azt kell, torkot megfelelően kinyitni, úgy artikulálni, hogy a levegőt ne akadályozza semmi,mert a támasz olyankor megszűnik, és jön a torok-nyöszörgés. Apropó,artikuláció tényleg kifejezetten fontos más szempontból is, pl.:magasabb hangokhoz kell a makulátlan artikuláció.Gégepozíciók, alacsony,magas, relaxált vagy közömbös. Nembiztos hogy az optimális arányokra rá fogsz jönni magadtól, mert nagyon kis eltérés amit még most belülről észre se veszel, elviheti rossz irányba a hangot.Ha teheted és tényleg profi akarsz lenni, akkor ne sajnáld magadtól az énektanárt, megvannak a trükkök, amikkel nagyon ügyesen lehet fejlődeni. Lehet,hogy magadtól is megtudsz tanulni, de ez nagyon lutri, vagy igen vagy nem. Mindenestre ajánlom figyelmedbe Brett Manning videóit YT-n, ő elég jól közelíti meg szerintem a dolgot. Sok sikert!

2012. jún. 1. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!