Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » 3 éve játszom akusztikus...

3 éve játszom akusztikus gitáron szeretnék megtanulni basszusgitározni sok új dolgot kéne megtanulnom? Egyáltalán fontos manapság kottát is tanulni hozzá?

Figyelt kérdés

2012. máj. 27. 23:18
 1/10 anonim ***** válasza:
A kettő teljesen más. Kotta nem feltétlenül szükséges, ha rengeteg számot megtanulsz, és kreatív vagy.
2012. máj. 28. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
hát szerintem kényelmi szempontból elég sokat, meg technikában is elég különböző hangszer, de nem hiszem ,hogy nehezen menne ha az a 3 év tényleg ottvan :D kotta meg manapság már nem szükséges, interneten rengeteg gitártabot találsz ami tulajdonképpen teljesen jól helyettesíti azt
2012. máj. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Na a gitártabot el lehet felejteni. :) A legtöbb hulladék. A legjobban akkor lehet fejlődni, ha fülre kapod le a számokat. Tabból bárki megtanul elpötyögni valamit.
2012. máj. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Vagy keress neten oktató videókat. Lick Library videók nagyon jók csak nem tudom mennyi videót csináltak meg basszusra.


Nincs olyan rengeteg különbség a két gitártípus között amúgy. Persze tényleg más játékstílus kell hozzá, de azért még is mind a kettőnél hangokat kell lefogni a fogólapon még ha a pengetési technika teljesen más. Ezzel azt akarom mondani, hogy sokkal könnyebben fogsz ráérezni és gyorsabban fogod megtanulni a dolgokat mint pl. egy olyan aki abszolút nem játszik semmilyen gitáron és úgy akarna nekiállni. Én is szóló mellett basszerozom és elektromoson kezdtem el először, de gyorsan belejöttem a bassz gitárba is.


Ha zenesuliba akarsz tanulni, akkor fontos a kotta, de amúgy nem igazán. Legalább is gitárnál nem mivel ott a tab, amin ugyan úgy tökéletesen le lehet írni/olvasni egy számot.

2012. máj. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Zenesuliba jártam de a klasszikus zene nem fogott meg az adott zene helyett otthon Nirvana és Beatles számokat tanultam. Most szeretném komolyabban venni alternatív rock valamint popzenét játszanék rajta. Tetszik a szólógitár is de egy P-Bass vagy egy Jazzbass hangjától kiráz a hideg és még esztétikailag is jobban bejön :D
2012. máj. 29. 00:06
 6/10 anonim ***** válasza:
2012. máj. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2012. jún. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
jah és a sok közül még http://www.youtube.com/watch?v=ItaVhxHVMIc
2012. jún. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszi srácok:)
2012. jún. 16. 23:55
 10/10 ¡Converse! 182 válasza:
ha zene iskolát keresel meg nyílt Budapesten a Rocksuli :):):):):):):):)
2012. jún. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!