Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan tudok megtanulni...

Hogyan tudok megtanulni énekelni és gitározni EGYSZERRE?

Figyelt kérdés
Úgy értem, tudok énekelni. És úgy-ahogy tudok gitározni is, de egyszerre nem megy. Mert pengetem az akkordokat és ugye az más ritmusban van, mint az ének. Pl este a Jó nekem-et játszottam az Ocho Machotól, akkordokban, olyan ritmusra, h "táá-tá-titi", és a szöveg meg nyilván nem ilyen ritmusban van (Reggel, mikor kinéztem és láttam)... szóval oké, megy az akkordozás, de mellé nem tudok elszakadni a ritmustól, annyira koncentrálok, h mellé az ének egyszerűen nem megy, mert ösztönösen olyan ritmussal akarom énekelni a "Reggel, mikor kinéztem és láttam...", hogy "táá-tá-titi", pedig nem úgy van. És nagyon idegesít, h tudnám, de nem megy, mert nem áll rá az agyam. Ezt hogyan tudnám begyakorolni? Amúgy csak az akkordoknál van ez, mert pl még régebben a Hey there Delilah-t játszottam, és az nem akkordosan van és ahhoz simán tudtam énekelni. Szóval nem tudom, hogyan fejleszthetném ezt. Tudnátok segíteni ebben?

2012. jún. 12. 21:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Próbáld megtanulni a gitárrészt annyira, hogy szinte automatikusan menjen, ne is kelljen figyelni rá.

Aztán lassan játszd és próbáld hozzá az éneket.

Nyilván nem fog elsőre menni, meg másodikra se... de próbálgasd csak, amíg legalább egy-két sor már megy, aztán már könnyebb lesz.


Egyébként annak idején a függetlenítést úgy gyakoroltatták, hogy elkezdtek az egyik kézzel ütni egy ritmust, egyszerűt, aztán a másik kézzel egy másik egyszerűt. És utána kellett próbálni egyszerre mindkettőt.

Először lassan érdemes, akkor van időd "gondolkodni" rajta, aztán egy idő múlva már könnyebb lesz, akkor lehet gyorsítani.


Ez amit mondtam, egyáltalán nem szakszerű, csak a saját emlékeimből van.

Volt, hogy nem akkordot, hanem szólót kellett játszanom ének mellett, aminek dallam és ritmusa is más volt, azt így gyakoroltam be.

2012. jún. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Először is nagyon köszönöm a segítséget. :)

Szóval akkor először gyakoroljam be, és aztán próbálgassam az éneket vele. És akkor azt mondod, minden újabb dalnál újra be kell gyakorolnom annyira az akkordokat, h automatikusan menjen és csak azután az énekkel? Még egyszer köszi. :))

2012. jún. 17. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!