Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Tudtok olyan könyvet mondani...

Tudtok olyan könyvet mondani vagyis írni ami "magas szintű általános műveltséget" tartalmaz?

Figyelt kérdés
bocsánat hogy ilyen rosszul fogalmaztam

2012. ápr. 9. 19:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az általános műveltségnek nincs igazán olyan fokozata, hogy "magas szintű". Az általános műveltség az vagy "megvan", vagy "nincs meg".

Az ezen túl lévő tudás, az már inkább specializált műveltség, szakterület. Vannak olyan emberek, akik sok szakterülethez értenek, őket szokás polihisztornak nevezni.


De ilyen könyvet, ami szándékosan mindenféle tudományba belemegy... nem hiszem hogy jó 5let volna írni. Vannak viszont érdekes kombinációk, pl számtek - matek - biológia - nyelvtan (logika, formális nyelvek, biológia által inspirált algoritmusok, neurális hálók), vagy fizika-kémia, vagy matek-történelem, biológia-történelem-filozófia (pl antropológia). De az ilyen kombó-tudományok ismerőit nem hiszem hogy polihisztornak mondanám, mert általában nem azok, egyszerűen érdekes dolgokban specializálódtak.

2012. ápr. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
értem köszönöm
2012. ápr. 9. 23:13
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem van egy könyvem, remélem ilyenre gondoltál:

[link]

2012. ápr. 10. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Az általános műveltséget, ha egy könyvből akarod a magadénak tudni, eleve rossz. Olvass sokat, minden műfajban, klasszikusokat vagy külön szakterületekre jobban figyelmet fordító könyveket. A megfelelő könyvekből nagyon sokat tanulhatsz és művelődhetsz is. Ezen kívül az iskolában figyelni és tanulni kell mert az is hozzá tartozik az általános műveltséghez. Azokra a területekre amik jobban érdekelnek fordíts nagyobb figyelmet! Remélem tudtam segíteni :D
2012. ápr. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
igen és nagyon szépen köszönöm mindenkinek
2012. ápr. 13. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!