Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitár akkordokkal kapcsolatban...

Gitár akkordokkal kapcsolatban tudtok nekem segíteni? (a többi lent)

Figyelt kérdés
Nagyjából képben vagyok hogy milyen akkordok vannak és hogy mi azok. De viszont nem tudom hogy kell lefogni,megpengetni őket. Vagy akármilyen információ jó ami gitározással kapcsolatos!:) Légyszi segítsetek egy kezdő 'gitárosnaak'! >.<
2012. jún. 20. 22:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt az oldalt nézd meg. Ez sokat segített nekem :)
2012. jún. 21. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]

Bocsi ez lemaradt :P

2012. jún. 21. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkordtáblázatban ott szokott lenni, hogy melyik hangot melyik ujjal ajánlott lefogni. A fent linkelt oldalon is ott van. A fogólapon a lefogott hangoknál vannak számok. Az az ujjrend.


1: Mutató ujj

2: középső

3: gyűrűs

4: kisujj


Ha használsz guitar pro-t, ott is meg tudod nézni őket, de sok oldalon van ilyen neten is. A lefogást mindenképp így kell megtanulnod, ha csak nem jársz majd tanárhoz, mert így a legegyszerűbb helyesen megtanulni. Esetleg még oktató videók is jók lehetnek.


Amúgy egy akkordot sok helyen és sokféleképpen le lehet fogni. A lényeg csak annyi, hogy az adott akkordban szerepeljenek annak hangjai. Így már akár te is kereshetsz egy akkordra más fogást, ha tudod milyen hangokból áll. Mondjuk ez nem teljesen igaz, mert a kvintet gyakran ki szokták hagyni, így akár 2 hang (általában a terc) is kifejezhet egy akkordot. Jazz-ben nagyon gyakran alkalmazzák ezt.


Nem értem mit értesz azon, hogy nem tudod hogyan kell pengetni...


Amit tudok javasolni a gitározással kapcsolatba az, hogy az elméletet is tanuld! Nem szabad elhanyagolni és fontos, hogy át tudd ültetni idővel majd a gyakorlatba. Ez főleg improvizációnál és zeneszerzésnél lesz nagyon fontos. Neten sok infót találsz zeneelméletről. Kezdetnek a skálákat és az akkordok szerkezetét tanuld meg illetve ezek kapcsolatát.

2012. jún. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat :) Hát azóta megnéztem pár videót és rájöttem a pengetésre :D
2012. jún. 22. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!