Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » 22 évesen vajon nehéz nulláról...

22 évesen vajon nehéz nulláról megtanulni tangóharmónikázni?

Figyelt kérdés

Nagyon tetszik a hangja,meg szeretem a mulatóst és arra gondoltam,hogy megtanulnék alapul játszani :)

Egy év alatt pár nótát meglehetne tanulni?


2012. jún. 21. 23:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindenki 0-ról kezdi tanulni, akkor neked miért ne menne?
2012. jún. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igaz :) csak fiatalabb korban jobban müködik az agy :)

meg balkezes vagyok és kicsit suta az agyam :)

2012. jún. 21. 23:35
 3/3 anonim válasza:
Üdv! Nem agy kell ehhez, hanem hallás! :) Ha van egy kis érzéked és hallásod a zenéhez akkor nem lesz nagy problémád! Persze először érdemes megtanulnod kottát olvasni, és akkordot! Én 14-15Évesen szintetizátorral kezdtem, néhány dalt azon tanultam meg játszani, először kottából ki buherálva, majd akkordokat is megtanultam hozzá, ami lényegében ugyan az mint a tangóharmonikán! Le kell tölteni az akkord táblázatot hozzá! Mikor már néhány dalt el tudtam játszani, hallásból jött a többi is! Kb olyan 16-17 éves koromban a szintetizátort el cseréltem egy harmonikára, mert én kis gyerek korom óta szerettem volna! Elsőre már dallamot tudtam játszani, de az akkordokat később tanultam meg rajta! De meg kell tanulni a fújtatóját is használni, és el kell viselni, hogy az elején igen csak izomlázad lesz tőle! :) Ezek után sok dalt megtanultam magamtól, kottából, vagy csak úgy hogy kottából az elejét hogy még is hogyan kezdjem a dalt, majd a többi jött magától! De persze sok-sok gyakorlás, és nem szabad feladni ha először nem úgy megy ahogy elterveztük! Nem egyszerű hangszer, és aránylag kevesen játszanak manapság sajnos harmonikán! Sok sikert a tanuláshoz, szórakozáshoz!
2012. júl. 31. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!