Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Magyarországra miért csak...

Magyarországra miért csak angol nyelvű zenék jönnek be külföldről?

Figyelt kérdés
2012. júl. 5. 17:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
24%
marhára nem csak azok jönnek be.. jön ide mindenhonnan.. az hogy te ezekről nem tudsz az már más kérdés....
2012. júl. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem arra irányult a kérdés, hogy angol nyelvű országokból (Nagy-Britannia, USA), mert tudom, hogy jönnek be pl. Németországból angol nyelvű zenék is, de pl. jelenleg (egy jó ideje már) egy nem angol nyelvű zene sem lett sláger az országban (pl. olasz vagy francia nyelvű).
2012. júl. 5. 17:30
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Michael Telo - Ai Se Eu Te Pego

Giorgia feat. Eros Ramazzotti - Inevitabile


De régebbiek közül még legalább ezret tudnék sorolni


Desireless - Voyage Voyage

Alizee Moi- Lolita

Ricky Martin - Livin La Vida Loca

Nena-99 Luftballons

The Ketchup Song - Las Ketchup

Enrique Iglesias-Bailamos

Jennifer Lopez-Que hiciste

Shakira - La Tortura

Juanes - La Camisa Negra

Eros Ramazzotti - Adesso Tu / Cose Della Vita


Nagyon sok német ( Rammstein, Nena), latin ( Shakira, Jennifer Lopez), olasz ( Ramazzotti, Laura Pausini, Andrea Bocelli) és francia ( Alizee, Lara Fabian)előadó lett világszerte híres.

2012. júl. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

és említsük meg a latin nyelvű ERA és Enigma együtteseket is. Vagy ott van pl az óírül éneklő Enya.


Viszont a kérdezőnek abszolút igaza van abban, hogy manapság már nem nagyon vannak idegen nyelvű számok. Tehát amiket az előző válaszoló is felsorolt, meg amiket én írtam az is szinte mind van már legalább 10-15 éves.


Kérdező: szerintem manapság már mindenki törekszik arra, hogy angolul énekeljen, hogy mindenki megértse, s minél nagyobb sikere legyen a daloknak.


De hallgasd az imént felsorolt együtteseket a youtube-on, meg még mondok én neked szívesen


pl. az olasz Ricchi e poveri Mamma maria, vagy Sará perché ti amo, de ott van a Tatu is, melynek szinte minden száma meg van oroszul is. Annyi, hogy a szám címe után írod, h Russian, és máris indulhat :)


és ha megnézed, nagyon sok sztár más országból jött, pl. Jennifer Lopez, Rihanna vagy éppen Shakira. Mindannyiuknak van egy rakat spanyol száma.



csak hát na, az emberek nem nagyon szeretik azt, amit nem értenek. de azért vannak kivételek, láthatóan :)



19 f

2012. júl. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Rammstein vagy E Nomine ismerős? Amúgy egy csomó török és japán nyelvű számot is el lehet érni.
2012. júl. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Valóban lehet felsorolni sok nem angol nyelvű számot, de nem véletlen a kérdezőnek a benyomása, mely szerint a mai slágerek túlnyomó többsége angol. Ennek okáról szerintem hosszasan lehetne értekezni, de röviden összefoglalva a lényeget: ez a globalizmus, a ,,multikulti'' és az amerikai kultúraexport eredménye.
2012. júl. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
26%
az angol zenék népszerűbbek mert jobbak.
2012. júl. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

#4-es, ez tökéletes válaszol volt, még én is köszönöm a kérdés kiíró mellett! :D

Meg be is írok ide akkor már, hogy később majd idetaláljak. :)

2012. júl. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Árpi4 válasza:

Már egyik hozzászólásomban említettem, az "ANGLOMÁNKODÁS" a kisembereknél divat, és továbbra is kisemberré teszi őket.


Vagyük pl. az Omegát, LGT-tét, Fonográfot.... annak idején nyomatták az angol nyelvű nagylemezeket. De nem értek el vele semmi sikert. És őszintén szólva, nem is csodálkozom rajta. Mert a magyar gondolatokat nem lehet angolra fordítani, úgy hogy a zene is élvezhető maradjon.

Tudomásul kell venni, hogy a zenét azon a nyelven kell megírni, amelyiken sikert akarsz aratni: pl. ABBA.


És nekik is csak azért sikerült, mert a svéd egy kib...tul angolszász nyelv.


A magyar nyelv meg szerintem sokkal szebb, mint az angol, és könnyűzenére is sokkal jobban alkalmas. Nem tudom miért kell rákényszeríteni a magyar zenekarokat, egy alacsonyabb nívóra...

Más részt, meg vannak olyan eőadók, főleg itáliában, akikkel az angolszászok nem versenyehetnek ! (kivéve Beatles) Pl. Rita Pavone, Giani Morandi, Edoardo Vianello, Boby Solo...


A magyar nyelv meg különösen alkalmas az olasz nyelv adoptációjára, és fordítva !


És a You Tube-t meg kimondottan arra találták fel, hogy ne kelljen mások amortizálódott izlésficamos zenéjét hallgatni. (X-faktor, Y-faktor, Meg a sztár, Aktiviti meg egyéb szemét...)


Itt van a régi Yolanda szám feldolgozása. Pa americano ! (arról énekel, hogy tudjál amerikaiul ! De olaszul !!! )


Jótanács, csak azoknak érdemes anglománkodni, akik angolszász országba akarnak véglegesen távozni...


Végezetül pedig, egy dal a kedvencemtől: hallgassátok meg !


http://www.youtube.com/watch?v=-KZjstN2xjs


És ki tud így énekelni? Angolszászul ?

2012. júl. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Talán azért szeretjük jobban az angol/amerikai zenéket, mert nem értjük a szövegét, csupán a dallamát. Végül is a mai fiatalság miért hallgatja a ducduc zenéket?

A magyar együttesek nagyrésze olyan csöpögősen tud énekelni, hogy na. A másik véglet meg a túlzott hazafiasság, ami jó, de egy bizonyos mennyiség után azt is meg lehet unni a túlzott gyakorisággal alkalmazott szavakkal, mely monotonná teszi és épp az ellenkezőjét érik el vele. Az angol szövegek gyakran viccesek is.

2012. júl. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!