Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy van ez angolul? Nagy...

Hogy van ez angolul? Nagy élmény volt, köszi szépen ezt a szép napot és reméljük még jösz Magyarországra. Jó utat!

Figyelt kérdés

2012. ápr. 13. 19:11
 1/5 anonim ***** válasza:

That was a huge experience, thanks for having this beautiful day and we hope you'll come to Hungary again. Have a good journey!


remélem segítettem. :)

2012. ápr. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
igen nagyon, köszönöm:)
2012. ápr. 13. 19:32
 3/5 Vree ***** válasza:
^végülis korrekt, bár a "huge experience" kicsit fura szópárosítás, akárcsak a "thanks for having" (=köszi, hogy neked volt egy szép napod). Én a "great" vagy "wonderful experiece"-t és a sima "thanks for the beautiful day"-t javasolnám, úgy már helyes. :)
2012. ápr. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
thanks for having... ez miért nem jó... a huge azt tényleg fura ott, igaz, de nekem aztán mind1. csak mert ismerőseim (mellesleg angolok) ezt így használják.
2012. ápr. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Vree ***** válasza:

Azért mert a "thanks for -ing"-es szerkezetben nincs személyes névmás ami megmondaná hogy az -ing-es igénél ki az alany, hanem helyette az az alapértelmezés hogy a megszólítottra vontatkozik. Pl. "thanks for doing this" = "köszi hogy ezt TE megcsináltAD". Tehát bár azt akarod mondani hogy köszönöd hogy NEKTEK volt egy szép napotok, illetve te mondasz -neki- köszönetet, hogy NEKED szép napod volt, a szószerkezet miatt olyan mintha azt mondanád hogy köszönöd -neki-, hogy volt NEKI egy szép napja.


De mint mondtam nem nagy szám, nem nyelvvizsgán vagyunk így is megérti. :) Azonkívül a have-nek annyi más jelentése lehet hogy mindenki olyan szlenget képzel oda amit akar.

2012. ápr. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!