Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha angliabol magyarorszagra...

Ha angliabol magyarorszagra repulnek, kivennem az orszagbol az angol allampolgaru 8honapos babam, AZ APANAK ala kell irnia? Mit, hol lehet beszerezni, ha igen?

Figyelt kérdés
2012. jún. 9. 17:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy az angol állampolgárságú (NEM állampolgárú!!!) gyereket elhozhasd az országból, feltétlen kell engedély az apától, különben gyerekrablás miatt megbüntetnek, akár hosszab idöre börtönbe is kerülhetsz.

Azt, hogy OTT mit és hogy kell intézni, ott kérdezd meg hivatalos helyen.

2012. jún. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát ezt ott kell megkérdezned, mármint angol ügyvédtől, mivel angol állampolgár, rá az angliai törvénykezés vonatkozik.


A magyar családjogi törvényben ugye úgy van, hogy az országból kivinni csak az apa engedélyével szabad, de hogy mik az angol irányelvek ezesetben, azt tényleg egy illetékessel kellene megbeszélned.

2012. jún. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Annyiból azért igaza van a kérdezőnek, hogy előtte nem árt tisztáznia, hogy ha ideér a kicsivel a magyar határra, milyen papirok, egyebek kellenek ahhoz, hogy be is engedjék.

Nehogy az legyen, hogy valami miatt itt viszont visszafordítják.


Tehát aki erre vonatkozóan tud valami konkrétumot, azt jó lenne, ha leírná ide!

2012. jún. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A magyar konzulátus honlapját olvasd el, ott telefonszám és cím is van, ahol felkeresheted őket. Valamint keresd meg a lakásodhoz legközelebbi Citizen's Advice Bureau irodát, mert ott is tudnak segíteni. Talán ez utóbbi többet, mint a konzulátus.

Ismerősömék az itt született babájukkal hazaköltöztek, nekik csak egyszeri kiutazási papír kellett. Illetéket is fizettek érte. Szóval lehet, h neked is számolnod kell valami csekély összegre a hivatalos papírok kikérésekor.

2012. jún. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ugyan én magyar egyszeri beutazásra alkalmas útlevéllel, de egyedül utaztam a babámmal Mo-ra. Nem kellett apától semmi. Nem is gondoltam rá, hogy kellhet. Szül. anyakönyvi kivonat nálam volt, azzal tudtam igazolni, hogy az enyém.
2012. jún. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
angol apa,angol baba
2012. jún. 10. 00:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!