Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen gitárral kezdjek?

Milyen gitárral kezdjek?

Figyelt kérdés

Akusztikus? elektroakusztikus? elektromos?

Új? Használt?

Fém húros? Nylon húros?

Most kezdenék egyáltalán zenetanulásba, teljesen hülye vagyok hozzá, és sok pénzem sincs, tippeket szívesen várok :)

14/f


2012. júl. 29. 13:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen stílusban akarsz játszani. Ha mondjuk metalt, akkor egyértelműen elektromos. Amúgy is az elektromo gitárt ajánlom egy jó combóval, mivel elektromoson tudsz játszani úgy is, mintha akusztikus lenne, fordítva ez nem igaz. Cort gitárokat ajánlom kezdésre, viszonylag ólcsók és jók. Hozza egy 15w-os Roland Cube és jól elleszel vele egy darabig.
2012. júl. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
tényleg az elektromos lenne jó viszont nem igazán Cortot javasolnék azis jó... meg minden de... inkább Ibanez-t vegyél az jobb igaz drágább de használt piacon se árt körül nézni
2012. júl. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Linkelnétek egyet egyet? Nem értek a gitárokhoz, nem tudom milyet kéne választanom. Használtan pedig még úgy se merek venni, mert nem tudom mire kéne odafigyelni+nincs "szolfézshallásom"...úgy értem nem biztos, hogyha valami hamis azt meghallanám ://
2012. júl. 29. 16:00
 4/8 anonim ***** válasza:
ha mondasz egy max árat szivesen linkelek
2012. júl. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Squier Bullet Strat HSS gityó.

Hozzá egy Roland Micro Cube modellező kombó, ami - az első válaszolót megcáfolva - csak 2 wattos, viszont nagyon durván szól, és szobában fél hangerőnél feljebb sem fogod tudni tenni. Teljesen tiszta, akusztikus hangzástól a legkeményebb zúzós metálig, mindenre jó, sok-sok effekttel.


Utánanéztem neked, a Hangszerdiszkontnál 61.000 Ft lenne így, plussz egy kábel 2-3 ezer, meg egy pengető 150 Ft-ért, aztán RÁKENRÓL.


Ha sokallod, inkább gyűjtögess, mert ez alatt nem kapsz jó minőséget. Megoldás lehet még a használt hangszer és erősítő vásárlása, nézz körül a GitárShop.hu-n, vagy a Hangmester.hu-n!

2012. júl. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]

Alkudhatsz is akár belőle szerintem, és hogyha úgy alakul, hogy komolyabban foglalkozok a zenéléssel akkor is jó lesz.

2012. júl. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
komolyabban foglalkozol :D
2012. júl. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

# 6/7

nekem is ilyen gitárom van.. és én 19 ezerér vettem egy hangszerboltba.. használtan persze.

2012. júl. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!