Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ajándékként szeretnék klasszik...

Ajándékként szeretnék klasszikus gitárhoz (tanuló "minőségű") teljes húrkészletet venni, esetleg tudnátok ajánlani márkákat?

Figyelt kérdés
Nem vagyok túl jártas a témában, ajándékként vennék húrkészletet, mert az egyik gyári elszakadt, és úgy tudom az eredeti húrozás sosem túlzottan kitartó. A felső három húr fémes hatású látszatra, de ha jól tudom, az is egyfajta nylon, az alsó három egyértelműen nylon húr. Nem tudom "kiszöktetni" a hangszert, hogy magammal vigyem egy hangszerüzletbe, ezért kérnék segítséget, milyen húrkészletet ajánlanátok. Köszönöm előre is a segítségeket!
2012. júl. 30. 15:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Klasszikus húrkészletben nincsen túl nagy választék... 1200-2200 forint között mozog az áruk.

Sokáig ezt használtam, frissen nagyon szép hangja:

[link]

Viszont van a fekete változat, amit nem ajánlok, ugyanis belevesztik a sötét fogólapba és állandó jelleggel elnyúltam alatta.

Ez kicsit többe, kerül, de tapasztalom szerint sokkal tartósabb:

[link]

A gitarhangtechnika.hu oldalon megy most egy cikksorozat a (klasszikus) húrokról. Elég merész ötletet is felvetnek, de töredékért egy éltre be lehet vásárolni horgász damilból, amit húrnak lehet használni.

2012. júl. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségedet! Ha jól látom, akkor az első szett, amit ajánlottál teljesen bevonatmentes, már ha jól fogalmazok. Tehát, hogy egyik húr sem fémlátszatú. A másiknál nem nylonként, hanem műanyagként említi a húrokat, a mélyeket bevonattal. Effelé hajlok, de csak annyit még, hogy a nylon és a műanyag elnevezés mögött szignifikáns különbség van?
2012. júl. 31. 13:30
 3/4 anonim ***** válasza:

Az első szett-nél az E,A,D nylon húrok ezüstözött bevonatú fémtekercset kapnak.

A másodiknál ugyan ezen húrok alapja réz, amit szintén ezüsttel vontak be. Emiatt tartósabb, mert a húr kicsit rugalmatlanabb, az érintőknél nem hajlik meg annyira. A rugalmasabb nylon alapú húr könnyebben hajlik az érintőnél, viszont emiatt a sokkal rugalmatlanabb ezüstözött bevonat idővel megtörik, majd felfeslik.

Műanyag <=> nylon szerintem fordítási hiba, illetve elírás. Ha kinagyítod a szettről készült képet, láthatod, hogy nylon húrok.

Ha valami karbon szálas, vagy más kompozit húrról lenne szó azt is feltüntetnék, bár az nem ez az árkategória.

2012. júl. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm ismét a segítségedet, sok hasznos információt tudtam meg. A második szettet választottam, és már kézhez is kaptam. :)
2012. aug. 1. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!