Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitár skálázás lényege, hogyan?

Gitár skálázás lényege, hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Nem rég kezdtem el gitározni, pár hónapja, hozzá teszem, hogy elektromos gitáron kezdtem, megtanultam hozzá a szükséges alapakkordok, moll,dúr, 7-es akkordok, powerchords 5-ös akkordok.

Viszont most szeretném elkezdeni a skálázást, de nem értem a lényegét, hogy hogyan kell meg mit kell fogni pengetni stb.. nagyon sok videót megnéztem de nem tudom kivenni belőle, hogy mit meg hogyan. Azt olvastam, hogy a pentaton skálát kell először megtanulni mind az öt hangnemben, valaki el tudná magyarázni hogy azt hogy kell? vagy egy leírás, kotta vagy ilyesmi?

Válaszokat előre is köszönöm. :)


2012. aug. 1. 13:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A probléma ott lehet, hogy nem tudod miért fontos a skálázás, milyen készségeket lehet vele fejleszteni. Nyilván olvastad, vagy mondták, hogy a gitározásnál fontos (lehet).

A skálázással több dolog is fejleszthető:

- erősíted az ujjaidat,

- ha metronómmal gyakorolsz, növelheted a tempódat,

- zeneileg érzékennyé teszed a füled a magasabb hangok iránt,

- tudat alatt motorikussá teszel mozdulatsorokat és idővel "magától" fog ujjad a megfelelő hangra lépni,

- lehetőséget nyújt arra, hogy a dallamokat különböző fekvésekben és hangnemen el tudj játszani.

Ha be több skálát egybe tudsz fűzni, és biztonságos a dallamjátékod (véletlenül nem kerül be a skálán kívüli idegen hang), akkor szólózás kapujában vagy.

Kezd a C-dúr skálával.

Tedd a gyűrűs ujjadat a C-hangra (A3), úgy mint a C-dúr akkordban, majd tartva a fekvést kezdj el felfele lépkedni (ujjrendet tartva) a hangokon:

C - D - E - F - G - A - H - C

A3- D0- D2- D3- G0- G2- H0- H1

Majd vissza...

Mivel ez rövid távon eléggé unalmassá válik, próbálj meg valami játékot bele vinni:

C-D-E-F-G-F-E-D-E-F-G-A-H-A-G-F-E-F-G-A-H-C

és vissza

Egyenlőre ennyi, mert ez gyakorolhatod

- metronommal,

- oda-vissza pengetéssel,

- pima pengetéssel,

- más hangsorral.

2012. aug. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

van egy jó szerkesztett képem erről, felrakom neked

[link]

2012. aug. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2012. aug. 7. 16:01
 4/4 anonim ***** válasza:
Első válaszadó! Nagyon szépen leirtad. Folytathatnád! :)
2013. szept. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!