Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Javul illetve szépül-e a...

Javul illetve szépül-e a hangja a western akusztikus gitároknak a korral?

Figyelt kérdés

Lehetőségem van megvenni egy több mint 20 éves western acélhúros akusztikus gitárt (Mitchell WFM MD100S) és azon tűnödöm, hogy vajon a hangja szebb-e ma, mint egy vadonat új ugyanilyen gitáré.


Ezzel együtt persze az is kérdés mivel nem értek hozzá, hogy idővel nő-e a gitárok értéke a szebb hangzás miatt hasonlóan a hegedűké, vagy ez nem téma gitároknál?



2012. aug. 5. 18:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Mindenképpen van változás a hangban az újhoz képest.

Az új akusztikus gitároknál kifejezetten ajánlott is egy "bejáratási" időszak, ami alatt a fa belső struktúrája a vibrációs energiáktól mikroszinten átrendeződik valamelyest, ehhez készítettek olyan készüléket is, ami a tokban tartott hangszeren is képes ezt a beérési folyamatot meggyorsítani a húrok rezgetésével.


A hegedűvel ne hasonlítsd. Ez nem egy Stradivari, de még csak nem is hasonlítható egy komolyabb Martin akusztikushoz se.

Ez az amerikai Guitar Center hangszerkereskedő cég házi márkaneve, és tipikusan olcsó, kezdő gitár, 130 dollár újonnan az USA-ban, majdnem a noname kategória. Amúgy Ázsiában készül, Kína/Indonézia.

Szóval az értéke a korral nyilvánvalóan csökken, nem is kicsit, még ha hangszerként aligha lenne rosszabb, mint az új. Szerintem azt semmiképpen se várd, hogy jelentősen szebb hangja lenne, mint az újnak.


Az állapota meg amúgy attól is függ, milyen körülmények közt tárolták és használták (a páratartalom és hőingadozás megviseli a gitárokat, főleg az akusztikust).

2012. aug. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Aktív gitár: Köszönöm a gyors válaszod! Ennyi információra nem is számítottam.


Eredetileg abból gondoltam, hogy nem lehetett a legolcsóbb, mert fenyő a teteje, mahagóni a test többi része, rózsafa a fogólapja, szóval ezek nem a legolcsóbb gitár jellemzői és tényleg nagyon jó állapotban van mert nem sokat volt használva.


Persze mást jelenthet az olcsó itt és más az USA-ban. (Egyébként 29 ezret kér érte.)


Mit gondolsz, ennyit megér, vagy ennyi pénzből vehetnék jobbat is itthon?

2012. aug. 5. 18:52
 3/6 A kérdező kommentje:
és igazad volt, tényleg Ázsiában gyártották, Dél Koreában.
2012. aug. 5. 18:55
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha jó állapotban van (nincsenek repedések rajta, a nyak jónak tűnik, stb.) és kellemes rajta játszani, meg a hangja is tetszik, szerintem próbáld lealkudni 25-re. Űgy nem rossz.

Meglehetősen jó értékeléseket kap az USA vásárlói fórumokon és azt olvastam, hogy a Mitchell gitárok valamivel jobbak az árkategória többi szereplőjénél.

2012. aug. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Aktív Gitár: Köszönöm a hasznos tanácsaid, akkor ezen a héten eldöntöm miután játszottam rajta.
2012. aug. 5. 23:51
 6/6 anonim ***** válasza:
Semmihez sem fogható az mennyit javul a gitárhang a korral megfelelő használat mellett persze. Ez ugyanúgy érvényes tömör testű gitárokra is. A kilencvenes évek elején vásároltam egy új stratot, á mondom ez annyira steril nem úgy szól biztosan pickup aztán a fenét. Most harminc év múlva ez lett a kedvenc hangszerem, sok mást mellé tettem de meg nem közelíti mennyire megtelt élettel az idő múlásával.
2023. szept. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!