Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kedves gitáros társaim eligazí...

Kedves gitáros társaim eligazítanátok megmondanátok mihez kezdjek most?

Figyelt kérdés
Már másfél éve gitározok és az alapoktól kezdtem el tanulni, itthon, internetről. Szépen felépítettem az eddigi tudásom: Kezdtem a gitár tartásával, a pengetéssel, az akkordok lefogásával, váltásával, bontásával, barrékkal, transzponálással, kvintekkel. Ezeket megtanultam egy év alatt. Legalább is azt hittem... Ugyanis hiába próbálok megtanulni egy számot, még ha meg is tanulom, akkor sem tudom normálisan eljátszani, mert akármennyit gyakorlom, mindig van és lesz benne valami hibám. Megcsúszik az ujjam, rossz helyen fogom le, stb. Tudom tudom, minden a gyakorlás kérdése, de úgy érzem, hogy csak egyre rosszabb lesz minél többet gyakorlom. :( Mi hiányzik a tudásomból, vagy hogy fejleszthetném a technikámat? Elkezdtem skálát tanulni, úgy hallottam az is segíthet, de tőletek is segítséget, tanácsokat, építő jellegű kritikákat várok. 16/F

2012. aug. 19. 17:55
 1/8 anonim ***** válasza:
én zongoráztam, de ugyanugy tanultam slágereket. többet is megtanultam, sosem akadtam meg, és szépen ment. csakis azért, mert sokat gyakoroltam. lehet, hogy azt gondolod, hogy eleget gyakoroltál, de nem biztos, lehet, hogy neked több gyakorlásra van szükséged, de az is lehet, hogy ennyi gyakorlásnál még egy zenésznek se menne tökéletesen, sztem gyakorolj, amennyit csak tudsz.própálj csak arra a helyre öszpontosítani, ahol hibázol, és a többi résznél nem idegeskedni :) remélem segítettem :D
2012. aug. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. :) Megpróbálom így... Szerintem jó lenne majd elmennem egy tanárhoz.
2012. aug. 19. 18:16
 3/8 anonim ***** válasza:
mindenképp kell tanár. a nagy részét úgyis egyedül fogod otthon végezni, de ha már kéthetente 1 órát tudsz venni, ahol meghallgat egy tanár, és ellát jó tanácsokkal, sokkal gyorsabban fejlődsz.
2012. aug. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom, mindenképpen kelleni fog.
2012. aug. 19. 18:27
 5/8 anonim válasza:
Mindenképpen menj el egy tanárhoz szerintem. az én tanárom és magától kezdte, és mondta, egy idő után nem lehet magukat fejleszteni. elment egy tanárhoz, most ott tart, hogy országosan ismert együttes vezetője. az egyik legjobb tanár, megbecsüli az embereket, és hihetetlen olcsó egy óra, ahhoz képest aki. max ha érdekel írj üzit
2012. aug. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"...hiába próbálok megtanulni egy számot..."


Kérdés, ugye, hogy miféle számot? Azt nem írtad. A tudásszintednek megfelelő dalt válassz, és lehetőleg ne egy Yngwie Malmsteen Odisszeiát.


Meg attól, hogy te skálázgatsz, az még nem zenélés.

2012. aug. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Akusztikuson mennek az egyszerű dal, örökké tart, jó nekem meg ehhez hasonló. Elektromoson a menyország tourist, néhány green day szám, blink 182 - all the small things, meg hasonlók. A problémám az hogy miközben játszom ezeket a számokat, valahol mindig hibázok valamit! rossz helyen fogom le, vagy lecsúszik az ujjam a húrról... Nem érzem magam "biztonságban" a gitár nyakán. Ráadásul a jobb kezem sincs szinkronban teljesen a ballal néha. Sweet child o mine-t eltudom játszani a szólónak addig a részéig, amíg be nem gyorsul.
2012. aug. 21. 19:22
 8/8 anonim ***** válasza:
Oké, Sweet Child o mine-t lehet nagyon jól meg nagyon rosszul is játszani, ez nem sokat jelent. De ha nem érzed magad biztosnak, azt csak gyakorlással lehet javítani, az biztos.
2012. aug. 24. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!