Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan lehetne nagyobb hangerő...

Hogyan lehetne nagyobb hangerőt szerezni?

Figyelt kérdés

Szóval, itt lenne a lehetőség, hogy legyen egy zenekarunk, én lennék a ritmus gitáros. Mivel nem vagyunk gazdagok, ezért nincs pénzem nagy erősítőkre, egyetlen reményem az ösztöndíj amiből vehetek majd valamit. Olyan hangosítás kéne, amit egy kisebb fellépésen normálisan lehet használni. Arra gondoltam, hogy majd veszek használtan egy 100 wattos marshall kombót. Ez szerintem elég is lenne, de ha nem lesz rá pénzem, más ötlet kéne.

Van egy 30 wattos gitár erősítő fejem, és egy hangláda hozzá, még próba mellett sem lehet hallani dob mellett. Arra gondoltam mivel két hangfalat lehet rákötni, hogy mi lenne, ha vennék hozzá egy vagy két 200 watt körüli aktív hangfalat, nem gitár hangládát, hanem aktív hangfalat, azok úgy néztem jóval olcsóbban kaphatóak. Esetleg valahogy ki lehetne hangosítani ezt a kis hangszórót mikrofonnal vagy valami. Ötleteket és véleményeket kérek!



2012. szept. 11. 21:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Halkítsátok le a dobost. :)


[link]

2012. szept. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha fognál egy kis effektet, akár egy Artec turbo compressort, az előerősítené a gitárt. Utána már egy nagy erősítőnek a jelbemenetébe ezt be tudnád dugni.


Valakihez átmész és bedugod a hifijébe, kipróbálod.


Utána kell egy 300 W erősítő, hozzá 2 baszom nagy hangfal, az szólna nagy hangerőn.

2012. szept. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szólni szólna csak semmi értelmes hangja nem lenne.

Bántó, fülsértő zizi lenne az egész.

2012. szept. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hm. Például ha valami klubban vagy rendezvényen léptek fel, ott tuti van profi hangosítás, ilyenkor be szokták mikrofonozni a dobokat + a gitáros(ok) meg a basszer erősítőit, így nem kell az erősítőt kihajtani meg hasonló.
2012. szept. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!