Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Honnan fogom megtudni egy...

Honnan fogom megtudni egy elektromos gitár paramétereiről hogy metálra vagy jazz re az alkalmasabb?

Figyelt kérdés
Cort zenox z 42 re gondoltam mivel azt akarok venni nekem metálra kéne metált lehet vele zúzni?:) előre is köszi

2012. okt. 3. 13:36
 1/9 anonim ***** válasza:
A jazzisták és a metálosok is szeretik humbucker hangszedőt, sőt az aktív elektronikát is. Szerintem a testen átmenő húrozás is kedvelt mindkét táborban. A lényegi különbség, hogy metalra nem jó az akusztikus gitárhoz hasonló üreges test, ugyanis ez nagy hangerőnél nagyon gerjed.
2012. okt. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm válaszof:D
2012. okt. 3. 16:48
 3/9 A kérdező kommentje:
akkor milyen gitárt vegyek metálhoz ?
2012. okt. 3. 18:30
 4/9 anonim ***** válasza:

Azért a jazzisták humbuckerjei többnyire mások, mint a metálosoké, a metálban sokkal nyersebb, átütőbb hangzás is elfogadott, mint a jazzben, ott inkább a minél tisztább a törekvés.

Mondjuk az aktív hangszedők általában az utóbbiba tartoznak inkább.


A Cort Zenox Z42 szerintem teljesen alkalmas metálra, miért nem akarod megvenni?

2012. okt. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
én kezdő vagyok de igy akkor holnap elmegyek megnézem és megveeszem . nagyon köszönöm hogy segítő kéz voltál:)
2012. okt. 3. 20:55
 6/9 anonim ***** válasza:

Mindenképpen próbáld ki és hallgasd meg a a hangját egy olyan jellegű erősítővel, amit majd hasnzálsz, lehetőleg torzítóval is.

Az aktív hangszedők hangja nem mindenkinek tetszik, mert kicsit semlegesebb, mint a passzívaké. Ez nem jelenti, hogy rosszabb, csak más. Viszont metálnál vannak előnyei, nagyobb kimenőjel, egyenletesebb frekvencia karaktere.


Ha esetleg nem tetszik, érdemes kipróbálni egy hasonló passzív humbuckeres gitárt is.

2012. okt. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
rendben amugy egy 70wattos erősítő nagyot szól?:)
2012. okt. 3. 21:23
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha csöves, akkor falat bonthatsz vele. :)


Ha tranzisztoros, akkor is elég próbákra meg kisebb színpadokra fellépni. Én még 50W-nál nagyobbat nem használtam, mondjuk nem is voltam soha profi zenész. De nekünk a bandával elég volt.

2012. okt. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
igen marshall fuulll csöves 100wattos bocsi. holnap megyek megnézni az erősítőt meg a gitárt . mindent köszönök és további jo napokat:)
2012. okt. 3. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!