Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Most akkor mi van a Nightwish-...

Most akkor mi van a Nightwish-el? Komoly ez az egész? Mi az oka a különválásnak?

Figyelt kérdés
Most akkor megint nem lesz évekig Nightwish amíg találnak egy új énekesnőt?
2012. okt. 6. 16:29
 1/10 chrishu ***** válasza:
Már találtak új énkesnőt
2012. okt. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tényleg? És nem tudni hogy ki lesz az? Vagy ez egyenlőre hétpecsétes titok?
2012. okt. 6. 16:35
 3/10 chrishu ***** válasza:

Valahol yrták a nevét csak elfelejtettem...

Nézz utána a HammerWorld hivatalos oldalán.

2012. okt. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
még nincs végleges énekesnő, csak a turné hátralevő részében helyettesíti Anettet Floor Jansen.
2012. okt. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Maci15 válasza:
Anette terhes ezért váltak külön és végleges énekesnő még télleg nincs csk erre a turnéra
2013. ápr. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
már nem terhes, megszületett a harmadik kisfia :)
2013. ápr. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Floor Jansen a Nightwish harmadik és jelenleg hivatalos énekesnője.
2013. okt. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
jah, sajnos :(
2013. okt. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
59%

A különválás okáról pedig, bár már lehet h leírták ide:

Még tavaly szept. 28 vagy 29-én Anette rosszul lett és kórházba került. Tuomas kétségbe esett, h most mi lesz ki fog így énekelni, hisz nem tudni mekkora baja van Anette-nek, meddig lesz kórházban, így a potenciális pótlékjelöltek közül felvetette Floor Jansent, és szerintem a csajt aznap vagy másnap már repülőre is ültették. Addig meg h ne maradjon el a koncert, a Kamelot előzenekarból kölcsönkérték a 2 énekesnőt, akik papírról énekelték végig a koncertet (ami kicsit muris volt, kár h nem voltam ott :)).

Másnap, talán szept. 30-án írták weboldalukra, h most már minden rendben Anette jól van, minden szép és jó, az énekes a helyén és folytatják a koncertezést megújult erővel.

Ez egy kicsit mókásan jött ki, mert ismét másnap, okt.1-én meg jött a hivatalos közlemény, h a mai naptól a Nightwish és Anette Olzon útjai különválnak, közös megegyezéssel, mindkettő fél előnyére. Okokat konkrétan nem írtak, meg ha amikor rákérdeztek Tuomastól a miértre, ő sem óhajtotta részletezni, legyen elég annyit amennyit a közleményben leírtak. Ez már sejthető volt h volt ott valami, amit inkább nem részleteznek.

Anette is hallgatott, ő se pusztult bele a búcsúba, kapott szép kis "végkielégítést" meg a lemezek után jár neki annyi folyamatosan h élete végéig ellesz vele a pereputtyával együtt.

Bár csak az idén derült ki h terhes, de lehet h már ott tudta h a 2. hónapban van, és ez még ok se lett volna h kirakják, hanem az ahogy lereagálta h hogy képzelték a többiek h amíg ő kórházban volt, nem marad el a koncert, hanem megkérték helyettesítésre Elisáékat. Egyem a pici szívét, kis naivan úgy gondolta h ő a zenekar közepe és nélküle nincs élet (Tarja is így gondolta, ezért lett akkora az egója, csak utána ő is megszívta), csak azt felejtette el, h ő itt csak egy énekesnő, nem ő tette naggyá a Nightwisht, neki csak annyi dolga volt h a kezébe nyomott szöveget felénekelje. Meg egy turné lemondása több száz milliós kiesést jelentene, nem beszélve arról h a rajongóknak is mekkora csalódás lenne, főleg a többség ilyenkor kivesz szabit arra az 1-2 napra, utazás, szállásfoglalás költsége, sokan más városokból vagy más országból érkeznek, nekik milyen szívás ha ott derül ki h potyára jöttek. Szóval jó lett volna ha Anette erre is gondol, nem rendez jeleneteket, ugyanis Nightwishben csak egyvalaki van aki nem helyettesíthető, Tuomas, tetszik vagy nem, de mindenki más "csak egy hangszer".

És okt. 1-től már Floor-ral turnéztak, ezért gondolom h előtte 1-2 nappal már szóltak neki h készüljön és szálljon gépre. Szerintem az elküldése már a levegőben lógott, ez csak az olaj volt a tűzre, mert már az első turnén gondok voltak vele, h nem neki való ez a sok koncertezés, nem jött ki jól a tagokkal, külön menedzselte magát, meg a másik oldalról ott volt a rajongói nyomás, elég sokan utálták, hát valljuk be, az egy dolog h olyan kis csúnya malac feje van, öltözködése igénytelen, előadási stílusa meg zéró - ez még mind megbocsátható lenne. De az h milyen hamis igénytelen nyávogó hangja van, az megbocsáthatatlan. Pl. ha beteszed a DPP albumot, rögtön az első szám, Poet and the Pendulum, uhh milyen jól indul, milyen monumentális szám, aztán megszólal Anette és az egy akkora zuhanás a zenében "jó ég mi ez a szar?", annyira színvonaltalan és nem ehhez a fajta zenéhez való. Vagy a Sahara, annyira jó szám lehetne abból is, keleties Ofra Haza stílusban hatalmas lenne, tele tenni hajlításokkal, de ebben a verzióban meg tök szürke és jellegtelen.

Nem ő tehet róla, Tuomas nyúlt mellé, mert nem lett volna szabad egy ilyen profi zenét ilyen semmitmondó hanggal felvenni, ami rontja a színvonalát. Az meg mekkora lol h a számokat élőben ki se tudta énekelni. Amikor először megláttam koncerten énekelni, sokkot kaptam, h mennyire szar hangja van és semmi színpadi fellépése nincs, annyira leírt róla, h ez az egész neki csak egy munka és muszájból van ott.

Anette is írta valahol nemrég, a férfiak a Nightwishben nem voltak túl rendesek vele. Azok a férfiak a Nightwishben biztos egytől egyig gonosz alamuszi alakok, amiért nem jöttek ki szegénnyel, ok nélkül bántották, biztos csak bennük lehetett a hiba.

Semmi sincs ok nélkül egyébként. Ahogy én is megírtam Tuomasnak is h mi a véleményem Anetteről, h mennyire nem ide való, annak is megvolt az oka, ahogy annak is h rá 1 hónapra már kipaterolták a bandából. Floor meg jó választás, biztos ha kerestek volna, találtak volna még jobbat, de őt legalább már élőben letesztelték, tud operásan is, rockosan is énekelni, és szerintem az új album nagyon jó lesz, neki már szélesebb hangterjedelemben lehet számokat írni és nem fogunk azon se kiakadni h milyen bénán énekel élőben. A két sötét depis album után végre visszatér a fény a Nightwishbe!!

2013. okt. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

jah, persze, Anettet biztos azért tették ki a bandából mert TE írtál Tuomasnak, hogy tegye ki... kicsit se vagy egoista... a történet pedig a következő:


Anette már júliusban tisztában volt vele, hogy gyereket vár, csak éppenséggel nem kötötte a nyilvánosság orrára, és ezt kérte a srácoktól is. megbeszélték, hogy kilép az együttesből még mielőtt látszani kezdene rajta, ezért közösen úgy döntöttek, Floor fogja átvenni a helyét a bandában. Floor novembertől jött volna, ám amire nem számított senki az az volt, hogy Anette milyen rosszul viselte terhessége első hónapjait. folyamatosan rosszul volt, gondolom hányt is rendesen, így pedig nem lehetett színpadra lépni. ezért hívták Floort korábban. jó, persze, szarul esett Anettenek, hogy akkor azon az egyetlen koncerten pótolták. azt hiszem, nem halt volna bele Tuomas, ha lemondja. ő sem örülne neki, ha ő lebetegedne, és a banda pótolná őt valakivel csak azért, hogy nehogy vissza kelljen fizetni a lóvét. ám mivel Anette még mindig nem akarta, hogy mindenki megtudja, újra édesanya lesz, ezért előjöttek azzal a májproblémás szöveggel.


mindent összevetve: ha Anettenek nem jött volna közbe a baba, Floorocskának esélye nem lett volna rá, hogy valaha is NW énekesnő legyen belőle, mert akkor Anette maradt volna, akár tetszik NEKED akár nem. és ami a legfontosabb és a legszebb ebben az egész történetben, az az, hogy Anettet nem kibszaták, mint Tarját, hanem közös megegyezéssel távozott, mivel a karrier helyett az anyaságot választotta (amit én, 4 gyerekes édesanya lévén tökéletesen megértek)

Anette hangjáról meg csak annyit, hogy még a legnagyobb rosszindulattal se lehet azt állítani róla, hogy nincs hangja, mivel ugyanazt a képzést kapta, amit Tarja, csak éppen nem Finnországban, mivel ő ugyebár SVÉD. gyerekkora óta színpadon van, és gondolom, ha annyira szar lenne, nem engedték volna fellépni.

gondolom, Tuomas kifejezett kérésére nem "Tarjásan" énekelt, nem pedig azért, mert nem tud úgy énekelni. igenis tudja használni a fejhangját, mert pár számban megmutatta azért, de... Tuomas a főnök, és ha ő azt mondta, nem az kell, akkor ez van.


egyébként meg valahol azt írták, hogy a NW-nek jót tett, hogy ennyi énekesnője volt. ezzel egyet értek, mert Tuomas egy zseni, és csak így tudta megmutatni, hogy bármilyen stílusban képes zenét írni. amit Tarjának írt, azt csak Tarja tudta előadni, amit pedig Anettenek, azt csak Anette. hiába erőlködik Floor, ő egyik csaj számait se tudja úgy átadni, ahogy az eredeti előadói. mint ahogy anno Anette se tudta előadni Tarja számait. de ez nem probléma, és nem az énekesnők hibája. nincs a világon az az énekesnő, aki bármit képes lenne elénekelni. majd ha jön a következő album, az már Floor-ra lesz szabva, és az talán jobb lesz.

2013. okt. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!