Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárosok! Tudnátok mondani...

Gitárosok! Tudnátok mondani egy olyan gitárt ami minden stilusban megállja a helyét?

Figyelt kérdés
Én egy Fender HSS Stratra gondoltam

2012. okt. 10. 08:51
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
stratocaster
2012. okt. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
esetleg bővebben...
2012. okt. 10. 10:20
 3/27 anonim ***** válasza:
36%
Nem, ilyen gitár nincs.
2012. okt. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
54%

léggitár, annál univerzálisabb nincs)))


Igen, a Fender HSS jó választás. Meg bármi strato testtel és HSS pickuppal. Yamaha, Squier. Ismerek egy csávót, ő Telecastert használ metálra is és brutál módon szól. Bár neki a hangzás a kezében van inkább: Gibson LP-vel meg funkyt jáccik irigylésre méltóan.

2012. okt. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
ha nagyon az a cél, hogy mindenre jó legyen, akkor a line6 modellezős gitárokat ajánlom.
2012. okt. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=9UIlTf96JnU

Nekem ugyanez a modellem van,csak arany színűbe,ahogy a vidiben láthatod bármire használhatod bluestól a death metálig.

2012. okt. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
90%
Hogyne, 1 pickupos floydos gitárt bluesra... Beszarok a röhögéstől...
2012. okt. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Figyelj nem akarok egy heavy metál gityót,de azért kösz
2012. okt. 11. 09:00
 9/27 anonim ***** válasza:

A válaszíró 54%-ban hasznos válaszokat ad.

Teljesen egyetértek vele.Pár emberre alaposán ráférne egy kis gitároktatás ha azt hiszi,hogy a videóban található gitár csak metálra való.Én meg ezen sz*rok be a röhögéstől,hogy minek ír ide olyan aki marhára nem ért ezekhez a dolgokhoz.Kérdésre válaszolva:Én is azt a gitárt ajánlanám ha tényleg mindenre szeretnéd használni,a floyd rose meg pont azért van ott,hogy tényleg használhassad mindenre.Ha ez a fajta nem tetszik,akkor bármilyen passzív pickupos ESP megállja a helyét.

2012. okt. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Gondoljátok ezt azért át alaposan.

A kérdező MINDEN stílusra mondta. Ilyen pedig tényleg csak a Variax modellező gitár lehet.


Próbálj meg mondjuk tradicionális jazzt játszani egy sima híd hangszedős ilyen ESP-vel. Elképzeldted, hogy fog szólni?


Alapvetően a kérdés az, hogy milyen hangzást lehet kihozni. Egy hangszedővel nagyjából egyfélét, persze a játéktechnikával lehet a hangszínen befolyásolni (ehhez meg azért kell már némi gyakorlat és érzék), de alapvetően a gitár hangja eléggé be van korlátozva.

Például jazzre nem alkalmas.

Vagy próbáljatok meg egy tiszta, Strat hangzású blues zenét csinálni, mint SRV, vagy olyan jellegű szintén tiszta Strat hangzásút, mint a Dire Straits. Nem fog jól szólni ilyen gitáron.

Bármely olyan hangzás, amit nyak hangszedővel vagy ellenfázisba kapcsolt két hangszedővel lehet elérni, az nem fog menni ilyen gitáron.

Tényleg ilyen bonyolult ezt belátni?

2012. okt. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!