Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit cisnáljak? Teljesen...

Mit cisnáljak? Teljesen megőrültem, tönkreteszem magam.

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok, és átcsaptam a durva önpusztításba. Mindig is keveset ettem..ma ettem egy paprikát és egy fél paradicsomot, és ez megy már több hónapja, 43 kg vagyok. Folyamatosan szedem a Stanadaloxot, ami hashajtó, és durván hat, de nem is ez a legrosszabb, hanem, hogy illegálisan hozzájutottam egy vényköteles nyugtatóhoz, és rengeteget szedek belőle, mert elképesztően jó érzés, amikor az a teljesen nyugodtság átjárja a testem, és teljesen ellazulok..de mindennap beveszek már egy hónapja naponta 20-25 különféle gyógyszert, vitaminokat, vérnyomáscsökkentőt, vaspótlót, gyomorfekélyre gyógyszert, és még rengeteget, közülük sok vényköteles, ugyanis anyukám orvos, és itthon tart mindenre felbontatlan gyógyszereket.

Mindennap bőgök a tükör előtt, minimum 1 órát, és ilyenkor jönnek a gyógyszerek...mert ilyenkor úgy érzem, hogy annyira undorító vagyok, hogy bűnhődnöm kell, hogy fájjon valamim..mindig legszívesebben megvágnám magam, de utána hegek lennének rajtam, amitől még undorítóbb lennék..és nem tudom mit csináljak, mert egyre vékonyabb vagyok, de még mindig nem elég, pedig már annyit fogytam, és a lábam még -7 kg után sem vékony:( Anyuval nem tudok erről beszélni, mert nem akarok..és pszichiáterhez sme szeretnék menni...de nem tudom mit csináljak...fáj a gyomrom, és megint szédülök..



2012. márc. 6. 20:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy :( Ebből nem tudom, ki lehet-e mászni egyedül. Hiába nem szeretnél pszichológushoz vagy pszichiáterhez menni , ezzel muszáj lesz. Nincs miért félned tőlük, nagyon megértőek és segítenek kimászni minden ilyesmiből. (sokkal durvább eseteket is meggyógyítottak már.) Alacsony az önbizalmad, azt kellene leginkább helyretenni (biztos vagyok benne, hogy egyáltalán nem vagy "undorító", csak 14 éves korban az ember hajlamos ezt hinni...) Szurkolok, hogy rendbejöjj.
2012. márc. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Anorexia nervózás vagy, és hiába nemakarsz elmenni, menj! Ne juss oda, mint én.


Én is voltam anorexiás, most naponta hányok, ma pl. egész nap. Bmit ettem, kihánytam. Nem megyek orvoshoz, mert leszarom, élvezem, aztán iszonyatosan undorodom magamtól, h már megint gyenge voltam... félek, bele fogok halni, de nem kell segítség.


Azt tanácsolom, bezsélj vele anyuddal - baromi nehéz, pontosan tudom, itthon fogalmuk sincs, h hánytatom magam -, ő segíteni fog.

2012. márc. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Beszélj anyukáddal, de mindenképpen (és őszintén). Te vagy abban a szerencsés helyzetben, amiben én és még sokan mások nem, hogy az anyukád orvos és tudni fogja, hogy ezek létező és nagyon súlyos problémák, és tudni fog segíteni is neked.
2012. márc. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!