Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » AC/DC. Sztereóban máshogyan...

AC/DC. Sztereóban máshogyan szóló ritmusgitárok jobb és bal oldalon?

Figyelt kérdés

Nos, arról van szó, hogy 5-6 albumukat végigpásztáztam, de egyikben sem leltem arra, amire évekkel ezelőtt: léteznek olyan AC/DC számok, melyek elején máshogyan szól egy-egy ritmusgitár szólam, más ütemmel, riffel.


Egyetlen ACDC számnak is örülni fogok, amely ilyen, de abban tényleg erőteljesen máshogy szóljon a két ritmusgitár, az egyik a stereo jobb felén, a másik meg a balon. ;)


! Referencia, MI NEM felel meg nekem most:


A "Shot of Love" című számuk elején épp csak jellemző, amit keresek (Razors Edge albumon szerepel).

Ennél "olyanabbakat" keresek az AC/DC-től.

Előre is köszi. :)


A könnyebb keresés végett jelzem, melyeken NEM leltem ilyenre:


Razors Edge

TNT

High Voltage

Let There BE Rock

Powerage

Back In Black


Ezek tehát KIZÁRVA. :)



2012. nov. 18. 13:51
 1/6 ChrisM ***** válasza:

Hali. Nem tudom, aktuális-e még a dolog, de:

Elsőre nem értettem, mire gondolsz, aztán belehallgattam a Shot of Love-ba. Szóval ott szimplán jobbra van keverve Angus, balra meg Malcolm, ennyi történik (mert csak egy ritmusgitár van, Malcolm) :)


Szóval itt inkább arról van szó, hogy Angus riffje hasonló Malcolm ritmusjátékához.


Nyolcvanas évekbeli lemezeikről vannak ilyen emlékeim, akkor volt ez divatos, például a Heatseeker elején tuti van egy ilyen varázslat. De ott is arról van szó, hogy Angus van az egyik oldalon és Malcolm a másikon.

2012. dec. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 ChrisM ***** válasza:

Apropó, ha már a Heatseekert mondtam, szerintem a Blow Up Your Video az egyik méltatlanul alulértékelt albumuk, pedig egy nagyon jó kísérletező, zeneileg pöpec lemez. Több helyen szórakoznak rajta a keveréssel is, ami tőlük azért elég szokatlan, mert általában minden szól mindenhol, ahogy a csövön kifér :)

A This Means War meg szerintem az egyik legjobb számuk abból az időszakból.

2012. dec. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.


Épp hallgatom a Heatseeker -t, de semmiféle kétszólamú stereo gitárhatást nem tapasztalok rajta...


Egyébként e szám tipikusan a 80-as évek 2. felének haj metál hangzása. Nosztalgikus hangulata van. :) Amúgy nem szeretem a haj metált. Ez eddig pont hogy tucatalkotás, nem eredeti.. de most végighallgatom az egész albumot, hátha megtetszik. :) Bár ez nem a klasszikus boogie-s ACDC...


Ha tudsz mégis ilyen stereo hatásút, szólj, kérlek! :) Egyszerűen nem emlékszem, mely albumokon hallottam... És pont olyanokat hallgattam végig, melyek egyikében se fordul elő...

2012. dec. 18. 18:21
 4/6 ChrisM ***** válasza:

Ne mondd, hogy nem hallod :)

Rögtön az elején van a marháskodás, aztán Brian benyögi a get ready-t. Akkor egyszer lenyomja Angus a riffet bal oldalon, és másodjára jön be Malcolm a jobb oldalon. Mondjuk csak pár másodperc az egész, a here we go-ig, illetve párszor én még hallom ezt a hatást az utolsó versében is.


Amúgy tök jó, hogy felvetetted ezt a kérdést, mert ezer éve nem hallgattam már AC-t. Ha felfedezek valamit, írok majd :)

2012. dec. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 ChrisM ***** válasza:
Figyelj csak, a Baby Please Don't Go-t hallgattad? Nem teljesen az, amire gondolsz, de abban Malcolm is riffel, kb. egy-két terccel Angus alatt, és ő végig jobbra van keverve.
2012. dec. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hallgattam , igen, a felsorolt kivételeim közötti egyik albumon szerepel, az egyik korain. Feltűnt volna nekem, ha lényegesen más riff szólna benne jobbra, mint balra...


Egyszerűen nem értem, miért nem emlékszem, anno mely ACDC albumokon hallottam azt, amit keresek... Egy csomó ilyen ACDC dal létezik pedig, eképpen kikeverve! :))


Amúgy -mint látod- én is nosztalgiából kezdtem újrahallgatni ACDC-t. :)

2012. dec. 19. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!