Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Nagyon szeretnék megtanulni...

Nagyon szeretnék megtanulni akusztikus gitáron játszani (autodidakta módon) de nem tudom milyenen kezdjem. Milyen gitárt ajánlotok? 12/l

Figyelt kérdés

2012. nov. 24. 00:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Elsősorban attól függ, mennyi pénzt tudsz rá szánni?


Klasszikus (nylonhúros) vagy fémhúros érdekelne inkább?

2012. nov. 24. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
kb 40 000 ft és a másik dolgot meg nem értettem
2012. nov. 24. 01:14
 3/11 anonim ***** válasza:

Azért már lehet egész jót kapni.


Alapvetően két különböző fajta akusztikus van.

Az egyik a tradícionális, amit klasszikus gitárnak is neveznek. Ezt többnyire a komolyzenében, flamenco-ban használják.


A nyaka szélesebb és sík a fogólapja, a húrjai nylonból vannak, tehát aránylag könnyebb lefogni, mert nem vágja úgy az ujjat, mint a fém. Cserébe kicsit halkabb és más karakterű a hangja.


Amit gyakran csak "akusztikus" gitárnak mondanak, az a fémhúros gitár, ez általában valamivel nagyobb, a nyaka vékonyabb, a fém húrok miatt ércesebb, erősebb a hangja, de kicsit jobban fáj eleinte az ujjad majd, mert jobban nyomja.

De ezt pár hónap alatt kellő kitartással és gyakorlással meg lehet szokni.


Itt látható egy-egy tipikus fajtájuk a képen.

[link]

2012. nov. 24. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
ebben az árkategóriában már vannak egész jó kis gitárok, szerintem akkor jársz a legjobban, ha Cortot vagy Epiphone-t veszel, ezek normális hangszereket gyártanak, minőségben sokkal jobbak, mint pl az ilyen Stagg, Soundstation meg egyéb no-name cuccok.
2012. nov. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%
Cort, Ibanez, Yamaha, Dowina, Epiphone, Fender
2012. nov. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Rainbowinthedark ***** válasza:
csatlakozok Aktívgitárhoz.Igaz én a Cortot(egy Cort earth 70-em van ) és a Yamahahat próbáltam ki de jobbat nem nagyon kapsz ennyiért
2012. nov. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Ha zöldfülű vagy elég egy sx is.
2012. nov. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2012. nov. 25. 12:29
 9/11 anonim ***** válasza:
a Seagull sem rossz :)
2012. nov. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Mindenképpen KLASSZIKUS , nylon húroson kezdj!

Azon belül is, kis testűvel!

a nagyobb gyártó nevekkel elméletileg nem nyulhatsz mellé, vagy nehezebben... Mondjuk Yamaha C40 en próbálkozhatnál..

Kezdőknek el sem tudnék jobbat képzelni...

2012. dec. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!