Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen gitárral kezdjek el...

Milyen gitárral kezdjek el gitározni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szerintetek mivel érdemes elkezdenem gitároznom?

elektromos gitárral akarok megtanulni.

Valaki azt javasolja hogy kezdjem el elektromossal valaki azt hogy akusztikussal kezdjek.

Ti mivel kezdtétek? Mit javasolnátok?


2012. nov. 26. 19:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem az alapokat tanuld meg dobgitárral utána mehetsz egyre feljebb hogy most elkezded dobgitárral után akusztikus és utána elektromos.De mondjuk ez az én véleményem.
2012. nov. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik még mindig megvan az emberekben a sztereotípia, hogy kezdj klasszikussal és ha tudod az alapokat, akkor áttérhetsz elektromosra, vagy fémhúros akusztikusra. A klasszikus gitárnál ujjal kell képezni a hangot. Ha az elektromoson keményebb zenét akarsz játszani a pengetőt le sem fogod tenni a kezedből. Persze vannak country, blues, jazz és rock számok, ahol szintén ujjal kell pengetni, de ahhoz nem kell feltétlenül először klasszikus gitárt venned és azon tanulnod. Meg tudod tanulnod elektromoson is.

A gondolatmenetnek annyiban lehet létjogosultsága, ha nem tetszik a projekt és ráunsz a gitározásra. Klasszikus gitárnál nem buksz annyi pénzt, mint elektromosnál, tekintettel arra, hogy az elektromos alapból drágább és még erősítő is kell hozzá.

2012. nov. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha rock zenét akarsz játszani, vagy metalt akkor minek akusztikus? Amikor én kezdtem gitározni elektromoson kezdtem, de nekem volt egy olyan előnyöm hogy unokatestvérem kölcsönadta pár hétre az ő elektromos gitárját, aztán később meg is vásároltam tőle.. Nekem mindenki azt mondta hogy akusztikuson kell kezdeni.. hát szerintem baromság.. ha keményebb zenét akarsz játszani, akkor előtte minek ilyen népdalokat megtanulni eljátszani?
2012. dec. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!