Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik Les Paul gitárt érdemes...

Gd628 kérdése:

Melyik Les Paul gitárt érdemes választani 50-80 ezer között pop-rock, könnyed rock zenéhez első elektromos gitárnak?

Figyelt kérdés

Fontos-e hogy humbuckeres legyen, illetve hogy ragasztott nyakú legyen? Kezdő szintre kellene elsősorban, de szeretném hogy megállja helyét később, haladó szinten is! Lehet már ennyi pénzért hangszert kapni, ami már nem csak játékszer?

Köszönöm!! ;)


2012. dec. 4. 09:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen ennyiért már lehet. A Les Paulokban az esetel 99,9%-ában humbucker van, az viszont nem mindegy, hogy milyen minőségű/fajtájú. Javaslom a Vintage cég les paul modeljeit, ennyiért szerintem azok a legjobbak (pl: Vintage v 100). A ragasztott nyak nem feltétlenül fontos, de a jobb minőségűek azzal készülnek (ilyen a v100 is), az olcsóbbaknál spórolási célból csavarozott nyak szokott lenni.
2012. dec. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

[link]


Hát figyelj.. ez igaz több, mint nyolcvan, de melegen ajánlom. Egy ilyennel kezdtem (régebben) és mindig szeretek ránézni, játszani rajta. Jó hangszer klasszikus rockra, bluesra, a bridge hangszedővel olyan hangzásokat hoztam ki belőle, hogy egy jazzgitár megirigyelné, szóval jazzre is jó. Remélem tudtam segíteni =)

2012. dec. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!