Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen elektromos gitárt, és...

Milyen elektromos gitárt, és gitárfelszerelést érdemes vennem, használtan mit nézzek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék venni egy e.gitárt. (lehetőleg emg pickuposat) pl cort z44,vgs eruption,vagy epiphone sg 400 (ez már nem emg-s de ez is jó)

Használt gitárnál mit kell néznem?

kívülről rendeben van,nincs kopva vagyis sokat használva,milyen hangszedőset érdemes? fa anyaga? fogólap rózsafa,többi hárs vagy mahagóni legyen?

esetleg használt kombónál mit kell néznem?,milyen erősségű kombót érdemes vennem otthonra,de nyáron vinném kirándulásokra,táborba,tehát azért legyen hangos 30w megfelelne?

Milyen felszerelést vegyek még gitárhoz? pengető,heveder,állvány,gitártok,gitárkábel,6,3-3,5 mm átalakító esetleg ezen kívül?

válaszokat előre is köszönöm és zöld kéz jár minden értelmes válaszra :)


2012. nov. 3. 15:53
 1/1 anonim ***** válasza:

A három gitár közül csak az Epiphone-t használtam, nekem bejött, de hangszedő csere az ráfér. Hangszedők esetében szerintem a Duncan az egyik legjobb. A Cortról hallottam jót és rosszat is, egyszer kipróbáltam, nem igazán hatott meg (személyes vélemény). Erősítők terén (ha hangzásra mész) melegen ajánlom az Orange-t, vagy a Marshall-t. Ha az erősítőbe épített effektek érdekelnek, akkor Fender Mustang (szerintem már egy 20w-os gyakorlóerősítőnek is komoly hangereje van). Használt gitár esetében én nem elsősorban a külsejét nézem, mert nem mutogatni akarom, hanem játszani rajta =) . Persze fontos, hogy szép legyen, de leginkább az elektronikájára és a hangjára figyelek. A "pengető,heveder,állvány,gitártok" már csak formaság, kábelből én most Warwick-et használok. Nem a legjobb, de nem rossz =).


ui.: A válaszom az én személyes véleményem, ha valami nem tetszik, ne hurrogjatok le. Minden építő jellegű kritikát örömmel veszek.

2012. nov. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!