Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Az elektromos basszus gitárt...

Az elektromos basszus gitárt csak erősítővel érdemes beszerezni?

Figyelt kérdés

Azt olvastam valahol hogy ha erősítőt nem veszek hozzá akkor szinte alig halható lesz a hangzása. Egy kicsit kételkedek is ebben az állításban.. Bár én nem értek hozzá.

És még hozzá tenném hogy otthoni használatra vennék egy basszusgitárt. Tehát nem koncert hangzásra áhítozom, mert akkor elhinném hogy kell erősítő.



2012. okt. 24. 11:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Minden úgy van, ahogyan olvastad. Javaslom a hangszer mellé egy kisebb teljesítményű basszus kombó megvásárlását.


[link]

2012. okt. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Értem.. Igazából én még csak kezdő vagyok. Ha még se vennék hozzá eleinte kombót az nagy baj lenne? Tényleg ennyire halk ? Szívesen megnéznék egy olyan videót amiben erősítő nélkül játszik rajta valaki, mert nem tudom elképzelni mekkora a különbség.

(bocs ha hülyeségeket beszélek és kérdezek, de tényleg nem értek hozzá és megakarok bizonyosodni dolgokról úgy hogy hallom is)

2012. okt. 24. 12:15
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem is a hangerő hiánya a gond, hanem az, hogy nem szól úgy, ahogyan egy basszusgitárnak szólnia kell:

http://www.youtube.com/watch?v=MFQtEFD-qn4&feature=related

2012. okt. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Erősítő nélkül kb annyi hangja lesz mintha egy sima kifeszített húrt pöngetnél a levegőben, ugyanis nincs ami felerősítse a rezgéseket. Ezért van teste a klasszikus gitárnak.
2012. okt. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Teste az elektromos gitárnak is van, nem ezért halk, hanem mert nincs rezonátor üreg.
2012. okt. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Most már világos. Köszönöm a válaszokat!
2012. okt. 24. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!