Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Sima elektromos gitár húrt is...

Sima elektromos gitár húrt is érdemes kifőzni hogy tovább használható legyen mint a basszus gitároknál?

Figyelt kérdés

2013. jan. 17. 15:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Én nem tenném. Ha már le- és felhúrozom a gitárt, akkor inkább új húrt rakok fel. Nem olyan drága egy húrkészlet, hogy érdemes legyen ilyennel szórakozni. Másrészt a kifőzés ugyan javít a hangján, de nem lesz olyan, mint az új.
2013. jan. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Így van.

Bézgitárnál azért szokták főzni, mert akár 15000 is lehet egy normális húrkészlet, másrészt az mind sodrott húr és valóban sokat segít rajta a kifőzés.

A 3 vékony gitárhúrnál tök hasztalan, bőven elég ha megtörlöd alkoholos ronggyal őket.

2013. jan. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kicsit részletesebben:

[link]

2013. jan. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem érdemes. Így hogy max 2000 forintért kapsz jó minőségű húrt. Ha tisztítod, karbantartod, akkor ez jónéhány hónapig kihúzza. Ha meg neadjisten extrém módon korrodálódtak a húrjaid, akkor is, havonta se nagy kiadás az az 1500 forint.
2013. jan. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

ezekkel a dolgokkal en is tisztaba vagyok csak azert kerdeztem mert rendeltem vilagito hurokat es a meglevok alig voltak 1 honaposak es sajnaltam volna kidobni oket es gondoltam igy hatha tovabb maradtak volna ujabbak! :)

Koszonom a valaszokat!

2013. jan. 22. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!