Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Vannak erre módszerek?

Vannak erre módszerek?

Figyelt kérdés
Most kezdtem el gitározni, csak így itthon magamnak, (tényleg, konkrétan ma), de már most eszméletlenül fájnak az ujjaim. Tudok valamit csinálni hogy ne fájjanak az ujjaim amikor leszorítom a húrokat? =/

2013. jan. 31. 21:47
 1/2 anonim ***** válasza:

El kell viselni és majd megszokod, illetve kialakul egy megkeményedett bőrréteg az ujjad végén.

Ahogy az angol mondja: "No pain - no gain".

Meg kell küzdeni érte.

Persze mondjuk az se mindegy, milyen a gitár, amin játszol és a húr.

Ha rosszul van beállítva a hangszer (vagy eleve szar) és nagyon magasan vannak a húrok, nagy a húrnyomás, az persze több szenvedéssel jár...

2013. jan. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ezzel tényleg nincs mit tenni. Ha megkeményedtek az ujjvégeid, onnantól már nem fog fájni. Ha túl nagy a húrnyomás, az elég rossz dolog, mert még jobban megnehezíti a kezdő életét, de ha ennek ellenére is rendesen gyakorolsz, akkor még gyorsabban megkeményednek az ujjaid. Én egy olyan gitáron kezdtem (egy ősrégi fémhúros akusztikus) aminek nagyon nagy a húrmagassága, egy-két hétig fájt is rendesen,de azóta nincsenek ilyen gondjaim.
2013. febr. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!