Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kezdőként milyen gitárt...

Kezdőként milyen gitárt válasszak? Melyiken könnyebb megtanulni játszani?

Figyelt kérdés
2008. jún. 6. 15:28
 1/5 anonim válasza:
0%

ne gitàrral kezd.

mondjuk banjoval vagy ukulelével baràtkozz meg

aztàn sokkal konnyebben megy majd a gitàr

2008. jún. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%
Én harsonáztam elöbb,mégsem volt vértfakasztóan nehéz a tanulás gityóval......12 húrossal pörgök......szóval ne azon filózz,melyikkel könnyebb,hanem kezdd el végre!!!
2008. jún. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Általában a klaszikust szokták ajánlani kezdőknek, mert úgy tartják, hogy aki azon megtanul, az utána nagyon gyorsan át tud szokni elektromosra (nem tudom,hogy ez-e a végcélod), de a gitártanárom azt monda nekem, hogy azért szokták a klasszikust ajánlani, hogy ha megunod, akkor ne 100.000-et dobj ki az ablakon (gitár, erősítő, tok, kábel, stb.), hanem kevesebbet. Én elektromos gitáron játszom, az az egy hátulütője van, hogy sok zenesuliban csak klasszikuson oktatnak.

Amúgy jó gitározást a későbbiekre! :D

2008. jún. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én klasszikus gitárt kaptam,és egy fél év alatt megtanultam annyira gitározni,hogy én fogom kísérni a ballagáson az osztályt. Szóval csak ajánlani tudom :) És ha már megvetted,és tudsz akkordokat,akkor sokat,nagyon sokat gyakorolj! Sok sikert!
2009. jún. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Sokan a kezdőknek tényleg valami olcsó akusztikus kínai gitárt vesznek, ami több szempontból is érthető. Ha mégsem menne az egyénnek a zenélés, egyszerűbb megávlni tőle, és nem költöttétek rá a fél házat. Viszont, szerintem ha valakinek komolyabb céljai, ambíciói vannak, sokszor jobb, ha egy kicsit drágább gitárral kezdi egyből, vagy elektromossal. Hogy miért? Egyszerű. Egy 8.000 forintos gitáron szörnyen nehéz játszani egy kezdőnek, kikezdi a kezed, fáj, nehezek a fogások, ezáltal szép lassan el is veszi a kedved az egésztől. Persze ez azért nagyban függ az anyagi háttértől. Ha nem vagy ellene a netes rendelésnek, tiszta szívvel ajánlom ezt az oldalt. Magyarországon ez dolgozik a legjobb árakkal, és csak minőségi dolgokat lehet venni rajta (legalábbis legnagyobb részt), a kezdők hajlamosak megvenni egy alsó kategóriás SX, Vision, Baltimore vagy akármilyen kókány gitárt, mert nem értenek hozzá sajnos, és olcsónak tűnik. Ezeket a neveket inkább kerüldd el:D

[link]


Katsa.

2010. jún. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!