Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Érdemes vennem egy új gitárt?

Érdemes vennem egy új gitárt?

Figyelt kérdés
Egy vorson edg 46 gitárom van már két éve, azon tanultam meg játszani, és persze a tenson akusztikusomon. Szóval azt terveztem, hogy mivel már a vorsonon nagyon érzem hogy egy nagyon kezdő gitár s mivel a nyaka is ferde úgy, hogy a 12. bundtól egészen a 24.-ig úgymond lejt a nyaka a fejem felé mintha meglenne csavarodva a fa, a hangoló kulcsai is elég rosszak (mindig fogót használok hogy feltudjam normálisan hangolni A-ra a húrt mert különben nem lehet kézzel, ugyanis kézzel lehetetlen tovább tekerni valamiért), a hangja is csúnya, már nem tetszik, a tremolo kart sem lehet normálisan használni mert elhangolja, ezért úgy gondoltam veszek egy Yamaha Pa-112 Gitárt és azon fogok játszani. Van véleményetek a gitárról? Úgy olvastam az egy nagyon jó gitár kezdők számára nagyon szép, egyedi yamaha hangzással. Szerintetek érdemes lenne megvennem? Vagy vigyem el beállíttatni a vorsont, cseréljek rajta pickupot és hangoló kulcsot és maradjon az?

2013. márc. 13. 18:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Arra a Vorsonra egy forintot sem érdemes költeni, főleg ha a nyaka is szar, mert azzal nem is lehet mit kezdeni.

Mindenképpen új gitár. Hogy az a yamaha mennyire jó, abban nem tudok segíteni.

2013. márc. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az a Vorson elég roncsnak tűnik. Nem kizárt, hogy meg lehetne csinálni, de eleve nem olyan jó gitár, hogy érdemes lenne, többe kerülne, mint amennyit ér.
2013. márc. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Kinőtted a Vorson-t. Hajrá! :-)
2013. márc. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De milyen gitárt vegyek? Az a yamaha jó amit linkeltem?
2013. márc. 14. 16:20
 5/11 A kérdező kommentje:

Most nézem, hogy még nem is linkeltem, bocsánat!


[link]

2013. márc. 14. 16:21
 6/11 anonim ***** válasza:
Soha nem játszottam még Yamaha Pacific-án, de sokan mondják (köztük profi zenészek), hogy tipikus példája annak, hogy nem kell százezreket költeni egy jó gitárra.
2013. márc. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 ChrisM ***** válasza:

Szerintem ennyi pénzből inkább vegyél egy Squier Stratot, az mégiscsak Fender. :)


A Vorsont meg hajítsd ki, az evidencia.

2013. márc. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A Squier nem Fender.

Ugyanúgy távol-keleten készül, mint a legtöbb hasonló árkategóriájú gitár.

Még réges régen készültek szériák Japánban, USA-ban, Mexikóban, de alapvetően ma Kína, Tajvan, Korea, Indonézia.

Van, amit a Cort, van, amit a Samick meg ki tudja még milyen egyéb ázsiai gyár készít.

Mitől lenne már Fender?


A Yamahák se rosszabbak.

2013. márc. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az előttem válaszolónak igaza van a Square fényévekre van a Fendertől s Square sz*r másolat. szerintem vegyèl olyan Yamahát
2013. dec. 18. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Jaja a Square semmire nem való
2013. dec. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!