Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárnál a Hm akkordot hogy...

Gitárnál a Hm akkordot hogy tudom helyettesíteni?

Figyelt kérdés
Hogy tudnám helyettesíteni? Mert sehogy sem tudom lefogni..esetleg valaki írja le hogy hogy kell mert neten sincs róla semmi..:/ Gitártanárhoz csak később megyek,de addig szeretném megtanulni,mert elég sok számnál kell.:)

2013. márc. 31. 19:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

ha tanárhoz is mész (ami nagyon helyes), akkor ne kezdj el szerintem hülyeségeket megtanulni, berögzül a rossz tartás, és annál több dolga lesz a tanárnak.


neten meg millió helyen ott van, hogy hogy kell lefogni.

2013. márc. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
fogd meg másik lagéban. egy hármashangzat csak nem okoz problémát.
2013. márc. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

D dúr, Gmaj7


DE!


Ha H moll kell, akkor azt kell játszani. Ezt nem lehet kikerülni,mert más lesz a hangzás.


Foghatsz esetleg H moll hetest (Hm7), ami sima D dúr+ basszusnak második húron (A húr) a második bund.H basszus+Ddúr akkord=Hm7.

2013. márc. 31. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszii majd próbálkozok.:) és amikor 5 ujjal kell lefogni valamit azt hogy?:D mert sehogy se jön ki..
2013. márc. 31. 23:38
 5/13 anonim ***** válasza:
Öt ujjal semmiképpen, mert a hüvelykujjaddal a gitár nyakát fogod hátul. :)
2013. ápr. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
31%
lehet öt ujjal is akkordot fogni. a cigányok szereti azt a módszert. hüvelykujjal fogják be a basszust.
2013. ápr. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Lehet, én is szoktam néha, de nem valami jó módszer, max. ha az E húron van a basszus.
2013. ápr. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 HZoltn ***** válasza:

Gyakorolj, és tanulj. Ha komoly zenei pályára készülsz, valóban első legyen a tanár akitől helyes tartással, stb. tanulsz meg gitározni. Ha hobbi szinten magadnak akkor meg gyakorlás ezerrel. És persze zeneelmélet.

Áttudod transzponálni a dalt pl. Am-ba (C-dúr). Legtöbb esetben alapfogásokkal lejátszhatod így a dalt.(Persze ez dalfüggő) Kezdőknek ajánlott, amíg az újaid meg nem szokják a váltásokat stb. Ha ragaszkodsz a hangnemhez, akkor a megfelelő bundhoz felhelyezel egy capo-t, és így ugyancsak alapakkordokkal játszhatod a dalt. Pl, ha a dal D-dúrban van akkor a 2. bundhoz rakod a capo-t...

2013. ápr. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
De amikor egy ujjal kell lefogni két húrt ami messze van egymástól,mint a Hm..na akkor azt hogyan mert azt nem találom sehol.:D [link] ..2bund e és A húr..:D ..ja és köszi az eddigi válaszokat-olyan dolgokat tudtam meg amit eddig nem ismertem.:)
2013. ápr. 1. 16:10
 10/13 anonim ***** válasza:
36%
barré-fogásnak hívják. gugli
2013. ápr. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!