Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy állítsam be az erősítőt?

Hogy állítsam be az erősítőt?

Figyelt kérdés

Új vagyok a gitározásban és szeretnék valami egyszerű számot megtanulni mondjuk a green day-től valamit, de mire állítsam be az erősítőmet, hogy olyan hangja legyen mint pl ami a green daynak van a jesus of surburbia-ban?

Illetve hogy olvassam le a kottát?

Vagy tabot, ha jobban tetszik..



2013. máj. 9. 11:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ezt találtam: "or amp settings put the drive or gain at 7, the reason because he doesn't use a lot of gain but it sounds like it cause he doubles the guitar tracks. Put the treble at 8, mid at 5, and bass at 6. That's about it. You should sound just like him. Good luck with your playing.

Doug "


Szóval:

Gain/Drive 7

Treble: 8

MIddle: 5

Bass: 6


De próbálgass fülről rájönni ;)

2013. máj. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Az a baj ezekkel az "ennyire és ennyire állítsd be az erősítődet" leírásokkal, hogy az égvilágon semmire nem jók.
2013. máj. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
hát igen nem lettem előrébb vele
2013. máj. 9. 14:45
 4/14 anonim ***** válasza:

Nézd, ha kezdő vagy játszhatsz akármilyen milliós cuccon, tökéletesen beállítva, akkor is szarul fog szólni, aki meg játszik már pár éve, bármilyen gagyi cuccon meg fog szólalni.

Az alap trükk ha ismeretlen erősítőt állítunk be: Torz csatorna és minden potmétert középre tekerj.

Innen ki lehet indulni. Ha zavaróan éles tekerj le a magasból. Ha túl tompa tekerj a magasra. Ha nagyon vékony tekerj a mélyre. Ha nagyon dübörög, huppog tekerj le a mélyből. Ha ezek megvannak érdemes belőni a közepet.

Én mindig úgy szoktam, hogy feltekerem maximumra és addig veszek vissza belőle (néha semennyit sem kell) amíg nem lesz túl orrhangú.

Pár év meg pár erősítő és te is másodpercek alatt be tudsz majd lőni egy erősítőt, úgy hogy jól szóljon.

2013. máj. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

köszi szépen

egyébként ha az akkordokat lefogom az nem mindegy, hogy hányadik bundon van?

mert pl lefogtam egy akkordot az 1-2 bundon és ugyanaz lefogva az 5-6. bundon nagyon szar hangot adott ki

illet ha van egy 3 hangos akkord a középső 3 húrt kell mondjuk lefogni(jó tudom, hogy 6 húr van így nem lehet középső 3 na mind1) és én a rajz alapján fogom le, de az is ugyanaz az akkord, ha mondjuk az egészet feljebb viszem 1 húrral?

illetve hogy kell kottát olvasni?

[link]

ezt valaki magyarázza már el, mert nagyon szarul szól és nem is hasonlít az eredetire

a 2 o gondolom az üresen pengetés, de mi van ha van x is?

2013. máj. 9. 16:29
 6/14 anonim ***** válasza:

Egy akkordot több fekvésben le lehet fogni.Mindig ugyanazok a hangok legyenek benne ugyanolyan sorrendben max 1 oktavval feljebb biztos hogy nem szól rosszabbul.


Tabot olvasni:Amilyen szám van ,azt a bundot fogod le azon a huron,amelyiken ki van jelölve.(alul e6,legfelul e1,tehát vastagsági sorrendben felfelé)


Kottaolvasas:Szolfezs/nem tom

2013. máj. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A 0 az üres húr, az X azt jelenti, hogy nem pengeted bele, vagy tompítod (csak óvatosan lefogod a húrt, de nem szorítod le).
2013. máj. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

tegnap átvittem a gitárom egyik ismerősömhöz és ő gyönyörűen játszott rajta

én amikor lefogok pár akkordot akkor valami iszonyú fals hangja van, pedig úgy nyomom le a húrt, mint állat a bundon belül fogom le mindent ahogy kell nem érnek össze a húrok mégsem ad ki olyan hangot, mint kéne, pl az ac / dc high way to hell számot próbálgattam a 2 középső húrt ha lepengetem akkor az első 2 pengetés (hang) megvan de utána máshol kell fogni, ugyanúgy fogom mint a videón, de nagyon szar fals hangja van, pedig újonnan 100 ezres gitár és roland erősítőm van nem gagyi szar

2013. máj. 9. 20:28
 9/14 A kérdező kommentje:
ja pengetni is próbáltam sok féle képpen, de sehogy sem jött össze a kívánt hang P
2013. máj. 9. 20:42
 10/14 anonim ***** válasza:
Lásd #4-es kommentem elsõ 2 sora.
2013. máj. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!