Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Elektromos gitárt szeretnék...

Elektromos gitárt szeretnék venni, de mivel nincsen a környezetemben szakember, légyszíves tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Egyre jobban szánom el magamat arra, hogy elektromos gitárt vegyek, hiszen nagyon érdekel (főleg a hard rock, esetleg metál, illetve lírai rock zenék). A zenestílus amiben játszanék vele, az kedvenc együtteseimé --> Kárpátia, Metallica, Scorpions... Namost, hosszú idő után benéztem a perselybe és van 46ezer forint zsebpénzem. Viszont ehhez ha türelmes vagyok, hozzájöhet nyáron a névnapi ajándékcsomagom, amely szintén párezer Ft (esetleg ha szerencsés vagyok 15ezer). Milyen típust ajánlotok, mint abszolút kezdőnek? Illetve édesapám (aki akkusztikuson tud valamilyen szinten) azt javasolja erősen, hogy előbb szerezzek egy kopott nejlonhúros akkusztikusat megtanulni és csak azután elektromosat, mert mivan ha megutálom, meg nem megy, meg stb. Kezdjek bele elektromossal, vagy még a kopott nejlonhúros elég elsőre?


17/F



2013. máj. 19. 18:14
 1/4 anonim ***** válasza:
a gagyi akusztikusokkal-nejlonhúros szörnyekkel nagyon el lehet venni a leendő gitárospadawanok kedvét mindenféle zenétől. érdemesebb várni egy kicsit, mivel a hangszernek sok járulékos költsége van (rakat pengető, mire rájösz milyet szeretnél, tok, kábel, hangológép, metronóm, esetleg húrozókulcs tartalék húrkészlet stb) és akkor erősítőről még szó sem esett. stílustól függően érdemes nézelődni olcsóbb squiert, cort-ot, de különféle érdekes gitárok, mint baltimore by jonhson, meg ilyesmi tudnak szörnyűségeket árulni... erőlködőben otthonra egy kicsi 10-15wattos bőven elég, inkább jusson mellé egy hangoló. viszont érdemes hamar tanárhoz fordulni, mert valamit jól megtanulni sokkal könnyebb, mint a rosszról leszokni, és a jót utána megtanulni. ha úgy érzed, hogy megy-tetszik- fél év, év múlva is akarod, akkor lehet gondolkozni hogy essetleg akusztikusba, szájharmonikába is belekóstolsz stb. a zene kortalan-műfajtalan. illetve esetleg a zenei palettádat is szélesítheted. azok mellett ottvan számos előadó, aki esetleg érdekelhet: Ted Nugent, Queensryche, lynyrd skynyrd, p.mobil, beatrice, zz top, Gary Moore, twisted Sister, Motörhead, HBB, stb... illetve érdemes nézelődni, kérdezni olvasgatni a gitarshop.hu-n, a hangszerdiszkont.hu-n, vagy tanárt keresni előbb, hogy őa djon javaslatot.
2013. máj. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nyilván az is lehet egy út, melyet többen is járnak a videómegosztókon, hogy pop-rock számokat dolgoznak fel klasszikus/akusztikus gitáron. Azonban ha az általad említett zenekaroknak elsődlegesen a pörgősebb, zúzósabb számai fogtak meg, akkor érdemes rögtön elektromossal kezdeni.

Érdemes dupla tekercses humubucker hangszedős gitárokat választani. Ezeknek kicsit talán mélyebb a hangtónusa, viszont könnyebben elérhető velük a torzított hang:

[link]

Erősítő is, kell, azonban hogy benne maradj a keretben érdemes elgondolkodni az alábbi fejhallgató erősítők egyikén:

[link]

http://www.youtube.com/watch?v=1l_SMI7TuzI

2013. máj. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát igen, nekem is a szüleim ezt mondták amikor el szerettem volna kezdeni gitározni, hogy mi van ha nem tetszik, megutálom - és társai...

Aztán fogtam magam a spórolt pénzemmel, elmentem egyik rokonomhoz, és olcsón megvettem egy alig használt kezdő elektromos gitárt.

Aztán vettem egy kis effektet, amit számítógépre rá tudtam kötni, persze szépen szólt, de pl Amplitube 3 vagy Guitar Rig 4-el szebben, csak ahhoz eléggé erős gép, és normális hangkártya szükséges, vagy késni fog a hang. Aztán vettem egy 15Wattos kezdő erősítőt, mindmáig azon gyakorlok egy megfelelő multieffektel.

Ha nem szeretnél később bandázni, csak otthon szórakozni, akkor ajánlom a Line 6 Spider IV 15Wattos változatát, otthonra bőven elég, modellezős erősítő, ami annyit tesz hogy sok erősítő hangját tudja szimulálni, de nagyon szépen. Kicsit soknak tűnhet az ára, de ha veszel egy gagyi erősítőt + multieffektet, ugyanott vagy, és a Line6 akkor is szebben szól. :) Gitárból meg ajánlanám a Cort-ot! Nagyon jó cucc az is. Keresgélj, aztán linkelj mi tetszik és véleményezek :) hangszerdiszkonton érdemes nézegetni.

2013. máj. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igazság szerint ami felé nyitott vagyok, az a szólógitározás, nem pedig csak az egyszerű "zúzás". A gitártípus amire gondoltam az egy ehhez hasonló lenne például: [link]


Viszont már az elmúlt pár napban hozzáláttam a gitározás alapjainak tanulásához egy klasszikus gitárral. Még hozzá kell szoknom, de a végcél vezet! :) Ha jól tervezem tényleg nyáron már szeretném megvenni.

2013. máj. 21. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!