Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárt netről rendelni?...

Gitárt netről rendelni? Kiszállítatni?

Figyelt kérdés

Már régóta szeretnék egy gitárt és eljött az ideje, hogy vegyek egyet.

Ezt a gitárt néztem ki:


[link]


Azt olvastam, hogy a Cort gitárok igen jók és szerintem "tanulógitárnak" jó is lesz ez nekem. De mivel olyan helyen élek, amelynek a közelében egyetlen egy hangszerbolt sincs így arra gondoltam, hogy kiszállíttatom.

Mit kell tudni az újonnan szerzett gitárokról? Be kell rajtuk vmit állítani? Mert ha igen akkor távol vagyok egy "szakembertől". Valamint mit gondoltok erről a szettről? Ami a szettben van az a Cort AD810 NS gitár, ha jól értelmezem, ugye? Nézegettem a youtube-on videókat és tényleg ez tetszett meg. Tipikusan olyan gitár amit elképzeltem magamnak és az ára se rossz. Szóval szerintem élőben se kell megnéznem. Csak arra vagyok kíváncsi, hogy mi lehet a bökkenő egy újonc számára a kiszállított gitárral kapcsolatban!

Előre is köszönöm szépen az értelmes válaszokat.



2013. máj. 21. 18:14
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Meg hagylak titeket mély sötétségben, láthatóan jól érzitek magatokat ott... :)

Elvégre aki kikapja a gitárt a papírtokból azt már pönget is, az ugye k*rvára ért hozzá...

2013. máj. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Újrahúrozás után biztos, hogy be kell állítani. Más terhelés, újra kell állítani a nyakgörbületet. Sok hangszerbolttal lehet alkudni, hogy tegyenek rá frankó, kezdőknek ideális húrt, és lőjék be kegyetlen jóra, és ez legyen a vételárban... Megérhet pár ezrest, de inkább arra menj, hogy ezt alkudd a gitár árából (ugye tiszta, hogy érdemes érte menni, kipróbálni, elszomorodni és segítséget kérni!:)


Azért a gyári húrokkal sincs semmilyen nagyobb gond. Beállításbaj annyi lehet, hogy jó eséllyel a felső nyereg kicsit magasabb a kelleténél, de nem ismerem a típust, csak ezt olvastam, hogy olcsóbb gitároknál nem ritka.


A hangoló tényleg kell, de nem is annyira hamisság ellen (harmonikusokkal hangolva nagyon pontosnak lehet lenni, oda meg elég egy hangvilla), hanem hogy ne nagyon feszítsd túl a húrt idővel, meg ne is engedd le nagyon, és persze egyszerűbb hangolóval tanítani/szoktatni a fület, mint rögtön füllel próbálni megközelíteni a hangoló pontosságát!

2013. máj. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nem találkoztam még olyan gitárral amin kapásból már nyakgörbületet kellett volna állítani. Kivéve egy akusztikust de azt az üzletben megbabrálhatták mert eleve oktávpontatlan volt és a buták azt hitték ezzel helyrehúzzák a nyakat.
2021. jan. 5. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!