Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szeretném kipróbálni magam...

Szeretném kipróbálni magam DJ-ként. Hogyan kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés
Van néhány DJ ismerősöm, és nagyon megfogott engem ez a "szakma" meg az egész világ, úgyhogy szeretnék én is egy kicsit beleszagolni. Tudna esetleg segíteni valaki abban hogy hogyan kezdjek hozzá? Bármi olyan infot szívesen fogadok, ami segíthet, például, hogy milyen műfajai vannak a "dj-zésnek", milyen DJ-programok vannak, illetve felszerelések amik kellenek, plusz ha tudtok néhány olyan honlapot, vagy fórumot amin keresztül jobban megismerhetem ezt az egészet azt is megköszönöm. Annyit még, hogy egyelőre pénzt nem nagyon ölnék bele amíg nem derül ki hogy foglalkoznék-e komolyan is vele. Előre is köszönöm a segítségeteket!

2013. máj. 26. 15:55
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Először is kell egy elméleti tudás, az elektronikus zenével kapcsolatban. (Mert gondolom azzal szeretnél foglalkozni) Kezzdetnek tölts le egy mixelő programot, mondjuk virtual dj t. Ha megtanultad a programot kezelni, úgy hogy ismered mint a tenyered, és még mindig érdeklődsz a dj zés iránt, akkor javaslom hogy vegyél egy olcsó kontrollert vagy keverőt. Egy alapszintű, ami alkalmas arra, hogy megtanuld a mixelést rendesen, egy olyan 30 - 50 ezer. Hallgass sok zenét, és ismerd is őket felépítésükben. Elég változatos setupok vannak, álltalában 2 cd lejáttszó, és egy keverő pult az elterjedt, de működik még a laptop/kontroller felállás is, midi kontrollerrel, és ki tudja még miket találnak ki manapság.

Ha valamit nem értesz, akkor arra konkrétan kérdezz rá ezen az oldalon, általában válaszolnak. Javaslom nézz utánna, hogy mit is szokott csinálni egy dj. Ha tényleg komolyan gondolod, és komoly pénzt akarsz vele keresni, akkor érdemes a dj zés mellett producerkedni is, ami kicsit hoszabb téma, és bonyolultabb is, egyenlőre ne is foglalkozz vele, csak ha már eldöntötted hogy tényleg komolyan gondolod.

2013. máj. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, és még annyit, hogy egyenlőre ne is nagyon gondolkozz azon, hogy hogyan tudnál munkát találni, mert ahhoz kelleni fog minden amit fent leirtam, + egy normális felszerelés
2013. máj. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
köszi szépen a választ ;) esetleg tudsz mondani 1-2 oldalt ahol van 1-2 leírás az alapokról?
2013. máj. 26. 18:10
 4/24 anonim ***** válasza:

[link]

ez leirja egy mixelés legalapabb lépéseit, de igazából a legjobb ha magad ismered meg a dolgokat, esetleg egy két tutorial videot megnézel hogyan működik a program/keverő ha már vettél egyet. itt egy video a virtual dj hez: http://www.youtube.com/watch?v=2Ulp6eGu2Uw de még sok ilyen videót tudsz találni a témával kapcsolatban, akár a dj zés más részeivel kapcsolatban is.

2013. máj. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget ;)
2013. máj. 26. 18:57
 6/24 anonim ***** válasza:
Nincsmit
2013. máj. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim válasza:
0%
Sehogy. Ha jót akarsz magadnak. A djzés ma már nem arról szól, amiről szólnia kellene. De ha mégis akarsz, semmi más dolgod nincs, mint felépíteni egy stúdiót, és először zenéket írni. Először producerkedj, mert csak így működik a dolog. És találd meg a stílusodat, ne pedig alkalmazkodj a mai vonalakhoz, mert akkor nem fogsz kitűnni.
2013. máj. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Csak megmondom hogy ma már semmi sem arról szól amiről szólnia kellene...
2013. máj. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Viszont arra kiváncsi vagyok, hogy szerinted miről szól a dj zés?
2013. máj. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim válasza:
A djzés önmagában ma már nem elég, mert minden második ember dj. Aki dj. akar lenni, az előtte írjon zenét, amivel ki tud tűnni. Én mikor djztem, 2002 körül, ciki volt CD-zni, és a mai napig csak bakeliteket veszek. Szerintem a dj fogalma itt kezdődik. Illetve Jeff Mills-nél: http://www.youtube.com/watch?v=7bLanIfR13A
2013. máj. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!