Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Kaptam egy epilátort és most...

Kaptam egy epilátort és most szeretném a lábamon kipróbálni. Nagyon fog fájni? Hogy kezdjek neki?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 6. 10:39
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Az, hogy mennyire fog fájni, az attól is függ, hogy mennyire erős a szőr és persze attól, hogy mennyire van alacsonyan a fájdalomküszöböd. Egy azonban biztos: többszöri használat során egyre kevésbé fog fájni, kicsit meg is szokja az ember és könnyebben is jönnek ki a szálak. A bőrödet kezeld utána, mert, ilyenkor könnyebben kiszáradhat és akkor érzékenyebbé válik. Benövő szőrszálak elkerülésére állítólag jó a felületi masszázs. Szóval, kitartás, egyre jobb lesz...
2009. ápr. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Most meg és töröld szárazra az epilálandó területet, majd bokától felfelé, a szőrnövekedéssel ellentétes irányban lassan húzd felfelé a gépet. Először baromira fáj, de összeszorított fogakkal menni fog. Én évek óta epilálom a lábamat, most 5 perc alatt megvagyok vele, régen 40 perc volt, és abszolút nem fáj, csak kellemes csipkedés. Belejössz majd, és sokáig sima marad, meg aztán amint kinő egy szál, akár fél mm-es, azt is kitépi.
2009. ápr. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Bocs, szóval: "mosD meg..."
2009. ápr. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
:) Köszi a segítséget! Egyik lábamat megcsináltam, de először nem mertem, úgyhogy előkotortam a Veet szőrtelenítő krémemet, és azzal próbáltam, lemostam, és ahol maradt szőr ott leepiláltam. Kicsit csipkedett, de ki lehet bírni.
2009. ápr. 6. 11:40
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
Nem akarlak beijeszteni, de a szőrtelenítő krémet inkább hanyagold. Gondolj bele, mi van egy olyan krémben, ami a szőrt gyakorlatilag feloldja. Inkább az epilátor. Néhány alkalom után már nem is fáj.
2009. ápr. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha időben leszeded, amikor még csak 2-3 mm hosszú a szőr, és nem hagyod nagyon kinőni, akkor kevésbé fáj.
2009. ápr. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én picit ki is szoktam húzni a bőröm, hogy feszesebb legyen. Lassan én is visszatérek az epilátorra, mert a napi borotválás nem fog menni... :Đ
2009. ápr. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
61%

TUTI módszerem van rá, hogy a legkevésbé fájjon az epilálás :

- először (mikor még dús a szőrzet) fentről lefelé ritkítsd ki a szőrzetet kisebb fokozattal. (Térdtől a boka felé húzva)

- mikor már elég ritka, akkor lehet lentről felfelé (bokától a térd felé) és gyorsabb sebességgel kiszedni a maradékot

- lehetőleg ne hagyd, hogy túl hosszú és dús legyen a lábadon a szőr, inkább 2 hetente epilálj vagy ha 2-3 mm-re megnő...


Ha VÉGLEG el szeretnéd tüntetni a szőreidet, akkor javaslom, hogy kizárólag Fogyó Holdfázis idején epilálj, mert akkor egyre kevesebb és vékonyabb szőrszál nő vissza, 3-4 év után szépen elfogy a szőrzet (a Fogyó Hold segít megszabadulni, megtisztulni)


Ha Növekvő Holdfázis idején szőrtelenítesz, akkor egyre erősebb és dúsabb lesz a szőröd... :-[


Nekem a fenti módszerrel 3 év alatt sikerült VÉGLEG megszabadulnom a lábamon és karomon levő szőrszálaimtól.

2009. ápr. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!