Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek érdemes lenne...

Szerintetek érdemes lenne gitáron tanulnom?

Figyelt kérdés

Tulajdonképpen az lenne a kérdésem, hogy tanár nélkül, saját szorgalomból meg lehet-e tanulni gitározni. Szakkönyvekből, internetről... ilyesmire gondoltam.

A zenei alapismeretekkel rendelkezem, 7 éve tanulok zeneiskolában, tudok játszani több fúvós hangszeren is. Viszont jövőre kilépek az iskolából, de a zenélést nem szeretném abbahagyni, és a gitárra gondoltam.

Problémát jelentene, hogy csak fúvós hangszereken tanultam eddig? Mit ajánlotok?

Gitározni tudók válasza érdekelne elsősorban, köszönöm.

15/L



2013. jún. 5. 17:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindenféle képen előny ha van már valamiféle tapasztalatod zenei téren mielőtt belefogsz ebbe.Teljesen a nulláról el lehet indulni a gitárral de a későbbiekben sok gondot fog okozni egy elején rosszul rögzült technika pl pengetőfogás vagy hasonló.Egy pár hónapig érdemes tanárhoz járni utána meg már megy magától az egész videók segítségével .
2013. jún. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben 7 év után meg könnyíti sokban a dolgod :)
2013. jún. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Természetesen annyi előnyt jelent, hogy a zeneelmélettel valószínűleg tisztában vagy. Egy bizonyos szintig viszonylag könnyen meg lehet tanulni tanár nélkül is, de egy idő után valószínűleg el fogsz érni egy pontra, ahonnan már nem nagyon tudsz továbblépni. A gitártanulásnak mindig van értelme, ha van kedved hozzá, kezd, el szerintem nyugodtan :)
2013. jún. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Életem egyik legjobb döntése volt, hogy elkezdtem gitározni.

Biztosan gyorsabban fejlődik az ember, ha eljár tanárhoz, de ha az angol kicsit jobban megy, és nem csak nézed a videókon, hogy mit csinálnak, hanem figyelsz is arra, amit mondanak, akkor azért egész jól el lehet sajátítani az alapokat.

2013. jún. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2013. jún. 9. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!