Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kiket érdemes ismerni a...

Kiket érdemes ismerni a Nagyok közül a rock zene terén?

Figyelt kérdés

Igazából nem rég kezdtem belemerülni ebbe a csodás műfajba, és szeretném, ha kicsit segítenétek a kutakodásban. Kit illik ismerni, kik azok a bombasztikus bandák, akiket, mielőtt fűbe harapok, meg kell hallgatnom, énekesek, vélemények, minden érdekel.


Úgy isten igazából nem vagyok olyan elveszett, de jószerivel csak az "újakat" ismerem.

Vevő vagyok bármire, ha valaki jártas a punkban, kitárt karral fogadom. Csak segítsetek megvilágosulni... :D


Előre is köszönöm szépen a válaszokat, saját véleményt egy adott vagy több bandáról/dalról pedig pláne.



2013. jún. 15. 12:09
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Ajajjajj ez nagy témakör :D

A teljesség igénye nélkül :

Misfits, Ramones, Exploited, Sex pistols, Clash, Dead Kennedys, Rancid, NOFX, Beatles, Pink floyd, Led Zeppelin, The who, ACDC, Metallica, Deep purple, Motörhead, Jimmy Hendrix


A többiek kiegészítenek majd, meg még lehet, hogy visszatérek :D

2013. jún. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

Punkban van még a német vonal: Die Artze, Totten Hosen.

Iron Maiden, GNR, Slayer, Megadeth, Antrax, Led Zeppelin, Jimi Hendrix, Doors

Magyar: Ossián, Pokolgép, Moby Dick, Piramis, Lord, Beatrice

Találsz wikipédián egy olyant, hogy 100 legjobb rocklemez, amit hallanod kell mielőtt meghalsz, szemezgess belőle

2013. jún. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat! :D A magyarokért és a németekért pedig nem vagyok oda, de azért megfogadom a tanácsod.
2013. jún. 15. 13:08
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Naszóval :D

Pennywise, Dropkick Murphys, Rolling Stones, Black flag, 4 skins, The doors, Jefferson airplane, Genesis, ZZ top, Queen, Yes, Kiss, Blondie, The police, Judas priest, Aerosmith, Black sabbath, Billy Idol, Santana

2013. jún. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az előbbiek+Scorpions
2013. jún. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor én úgy érzem, mennyünk el picit alfajok felé is, jó? :D

Az alternatív rock klasszikusai:

Joy Division (ez még gyakorlatilag Post-punk), New Order, The Smiths, Oasis, Modest Mouse, Radiohead (The Bends, OK Computer, In Rainbows "gitárzenés" albumok, a maradék inkább az elektronikus vonalon mozog)


Post-rock:

Godspeed You! Black Emperor, Explosions in the Sky, Sigur Rós, Mogwai

2013. jún. 16. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
(Bocsi az OFF-ért, de hogy jön ide a krumpli?)
2013. jún. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Éhes voltam.
2013. jún. 16. 15:55
 9/10 anonim ***** válasza:
XD oké, értelmes... XD :DDD
2013. jún. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Saving Abel, Foo fighters, Nirvana, Nickelblack, Black veil brides, Marilyn Manson, Arch enemy, Evergrey, Kreator, Sick Of It All, Slipknot, GBH, Joan Jett, DIO, Hammerfall, Pantera, Megadeth, Stratovarius, Soulfly, Marduk, Europe, Twisted Sister, The distillers, Dead Kennedys, Misfits, Sex pistols, Six feet under

magyarock: Tankcsapda, Depresszió, Leander rising, Pokolgép, Omen, Akela, RB. kapitány, Hobo blues b., Rómeó vérzik, Junkies, Osszián, Kalapács, Omega... ufff

2013. jún. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!