Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Balkezesként hogy lenne...

Protorp kérdése:

Balkezesként hogy lenne érdemes elkezdenem basszerozni? Milyen basszusgitárt vegyek?

Figyelt kérdés

Ha gitárt fogok a kezembe akkor mint jobbkezes játszanék, rajta (azért játszani nem tudok), de majd mindent balkezesként csinálok, sőt ha léggitározni támad kedvem, akkor kapásból bal kézzel pengetek.

Ilyenkor mi a teendő?



2012. okt. 14. 10:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ha balkezes vagy, érdemes bal kezes gitárt venned...:)
2012. okt. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nyugodtan vegyél jobb kezes gitárt:), én jobb kezes vagyok és a bal kezemet is meg kellett tanulnom használni, te se leszel másképp a jobb kezeddel, és szerintem ha tanárt kérdeznél erről ő se kifogásolná , h jobb kezeset vegyél
2012. okt. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Ian Catman ***** válasza:
1.-hez csatlakoznék. Nem szabad elnyomni a veled született balkezességet a gitározásban, sokkal jobb leszel, mintha erőltetnéd a jobbot. Én majdnem kétkezes vagyok, van amit egyik kézzel csinálok, van amit másikkal, sok balkezes gitáros volt....biztosan lehet kapni, csak utánajárás kérdése. (Tudnám ajánlani a Fender céget akik a kezedre szabják még a méretét is, ha van vagy húsz milliód..:-)
2012. okt. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Shazeen ***** válasza:
Aki balkezes ne akarjátok már ráerőltetni a jobbkezességet. Nagyon sok helyről, neves előadóktól is hallom ezt a nagy baromságot. Ma már nagyon sok gyártótól lehet kapni jó minőségben balkezes hangszert. Nyugodtan vágj bele. Vegyél egy balkezes basszusgitárt és tanulj. Vannak ezek a szövegek hogy az elején ugyanúgy tudsz gitározni jobb vagy bal kézzel. Ez is hülyeség. Az iskolában is mindenki ugyanúgy nem tud írni bal vagy jobb kézzel, mégis azzal tanul meg írni ha született balkezes.....
2012. nov. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Erőltetni nem kell, de vannak ismert jobbkezesen játszó gitárosok, akik az életben egyébként balkezesek. (Pl. Knopfler).

Vannak előnyei is.

Amúgy balkezesként életed végéig sokkal-sokkal korlátozottabb gitárválasztékod lesz, ebbe is érdemes belegondolni.


És ha már testreszabásról van szó, ha elmégy bármelyik magyar hangszerészhez, nem kell 20millió ahhoz, hogy egy jó minőségű, egyedi basszust kapj!

Nem csak a Fender tud gitárt gyártani, sőt, egy kis műhelyben sokkal könnyebben az igényeidre szabják a hangszert és még talán a minőség is jobb lehet.

2012. nov. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Shazeen ***** válasza:
Michael Angelo Batio is balkezes, jobbkezesen tanult meg játszani, de neki mindegy, mert bal kézzel is ugyanúgy tud játszani :)
2012. nov. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!