Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen előfokcsöves (hibrid)...

Milyen előfokcsöves (hibrid) 15-20W -os gitárkombót ajánlanátok?

Figyelt kérdés
2013. júl. 2. 00:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2013. júl. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Pont ilyenre gondoltam :)

Van személyes tapasztalatod ezzel a cuccal? Mi a véleményed róla?


Nagyon jó árban van, félcsöves is és Celestion hangszóró van benne, igen vonzó, ám nem tudom mennyire felelne meg az elvárásaimnak (egy Harley Benton HB20G után) :D


Tegyük fel, ha nem nézzük az árat, akkor milyen a Kustom -hoz hasonló hibrid kombót ajánlanátok, ami "sokkal" jobban szólna, mint ez a Kustom?

2013. júl. 2. 08:41
 3/11 anonim ***** válasza:

Tapasztalat: a tiszta hangja nekem nagyon bejött: áttetsző-üveges, nagy ütéssel, szép lecsengéssel. Tiszta játékhoz inkább ezt veszem elő, mint a Blackstar Ht-5-öt. A tranyós végfok miatt gyorsabban formálja a hangokat, nem nyúlik szét annyira. A 8-as hangszóró is nyilván gyorsabban reagál, mint a 12-es...

Torzított csatorna: az én hallásomnak túl éles és száraz. Nyilván itt üt vissza a tranzisztor. A nyitott hangszóró sem biztos, hogy a legalkalmasabb torzításra. Mindezek ellenére a torzított csatornán is el lehet lenni vele.

Hangládával sosem használtam.

Vonal kimenet: kár, hogy nem effekt kör...

Fejhallgató: jó hogy van, de elférne mellette egy aux bemenet is.

Összességében szerintem jó cucc.

2013. júl. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Van egy analóg torzítóm, meg egy multieffektem. Az effektekért a multieffekt, a torzításért pedig az analóg torzítóm üzemelne. Ezen tényezőket figyelembe véve szerinted az ilyen hibrid kombók jó választások? Vagy nézzek egy mást, pl. Fender Frontman -t, vagy Peavey-t, Marshall, a "jobb" hangzásért cserébe?
2013. júl. 2. 13:33
 5/11 anonim ***** válasza:
A kiegészítő információ alapján lehet, hogy nem csöves-, de az is lehet, hogy nem is gitár kombót kellene keresned. Lehet eretnek a gondolat: Ha a multieffekted tud erősítő-, illetve hangfal szimulációt is, akkor lehet jobban jársz, ha széles sávú aktív hangfalat keresel. Harminc egynéhány ezertől indulnak...
2013. júl. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igen, tud, ám azt mondogatják, hogy nem valami jó minőságűek ezek a modellezett dolgok :) A pedált csak a Wah-ra, whammy -re, meg egyéb speckó effektre használnám :) Szimplán gyakorlásra használnám > ám köszönöm, hogy megemlítetted, nagyon szeretnék érdeklődni ezzel kapcsolatban. Szerinted valamilyen fejhallgatóval kiválthatom az aktív hangfalak szerepét? Kollégiumban nem nagyon szabad hangoskodni, ezért sem kell nagy teljesítményű kombó és amúgy is halkan játszanék, ám szívesen kipróbálnám ezt a fejhallgatós gitározósdit. Fejhallgatóban is modellezhetem a gitárládákat és a gitárfejeket (ami a multieffektben van)? S ugyanúgy jól szólna? Vagy szükség lenne egy fejhallgatós előerősítőre?

Köszönöm válaszod!

2013. júl. 2. 16:13
 7/11 anonim ***** válasza:
Milyen multid van?
2013. júl. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Egy Korg AX1500G, emellett pedig egy Boss DS1 torzító
2013. júl. 4. 00:28
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem szükséges külön hangszererősítőt venned, amire csatlakoztatsz egy fejhallgatót. Ehhez a multihoz közvetlenül tudod csatlakoztatni a fülest. Az erősítő és a hangfal modellezés ugyan úgy érvényes lesz a fejhallgató kimenetre is. A drive-amp rész level gombjával tudod a hangerőt szabályozni.
2013. júl. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget és a tippet! :)
2013. júl. 4. 08:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!