Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A The Clash dalai általában...

A The Clash dalai általában miről szólnak?

Figyelt kérdés
Rock the Casbah c. szám dalszövegét olvastam és értem is a szöveget csak a mondanivalót vmi elmagyarázná? lehet az lesz a baj hogy tizenévesen nem igazán tudom milyen volt akkor mikor ezeket a számokat irták..
2013. júl. 2. 15:00
 1/3 A kérdező kommentje:
mondanivalót valaki elmagyarázná* mielőtt bárki belekötne:) bocs csak gyorsan irtam :))
2013. júl. 2. 15:01
 2/3 anonim ***** válasza:
37%

A Clash dalaiban nem feltétlenül kell értelmet keresni, nem mondhatni, hogy józan állapotban születtek. :D

De a zene az jóóó.

2013. júl. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

wiki szerint:

The song gives a fabulist account of a ban on rock music by the Sharif or King being defied by the population, who proceed to "rock the casbah." The King orders jet fighters to bomb any people in violation of the ban. The pilots ignored the orders, and instead play rock music on their cockpit radios.

The song′s lyrics feature various Arabic, Hebrew, Turkish, and Sanskrit loan-words, such as sharif, bedouin, sheikh, kosher, rāga, muezzin, minaret, and casbah.[5]

According to the album notes in the box set The Clash on Broadway, "Rock the Casbah" originated when the band's manager Bernie Rhodes, after hearing them record an inordinately long track for the album, asked them facetiously "does everything have to be as long as this rāga?" (referring to the Indian musical style known for its length and complexity). Joe Strummer later wrote the opening lines to the song: "The King told the boogie-men 'you have to let that rāga drop.'" The rest of the lyrics soon followed


[link]

2013. júl. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!