Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mennyire nehéz megtanulni...

Mennyire nehéz megtanulni akusztikus gitáron játszani?

Figyelt kérdés

Tervezek egyet venni, csak félek, hogy nem érné meg, mert sosem fogok tudni játszani rajta. Még életemben nem volt a kezemben gitár, de annyira tetszik, meg szeretek énekelni és így jó lenne.

Találtam a youtubeon pár oktató videót. Nincs olyan ismerősöm,a ki játszik gitáron, szóval ez így kilőve, a tanárok meg nem biztos, hogy olcsók.. Mit javasoltok? És mennyire lesz nehéz? Időm van bőven, csak kicsit félek..:)


Jaj, és milyen gitárt ajánlanátok? Mennyibe fog kb fájni?:)

Köszi!



2013. júl. 11. 20:37
1 2
 1/15 acelsziv ***** válasza:

elsőre egy bármilyen nejlonhúros gitár megteszi. Ne félj, menni fog. A neten egész jó anyagok vannak. És egy alap gitár 15-20 000 ft.

Ja és, ha komolyabban érdekel a dolog, nála meg lehet tanulni rendesen.

[link]

2013. júl. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2013. júl. 11. 21:02
 3/15 A kérdező kommentje:

[link]


Találtam egy ilyet.

Azt mondják, hogy jó és nagyon szép hangja van és még úgy árban is jó.

Mit mondtok róla?:)

2013. júl. 12. 04:44
 4/15 anonim ***** válasza:
Ki mondja?
2013. júl. 12. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Kedves Aktív Gitár: miről szeretnél beszélgetni? Hogy ki mit mond, vagy hogy milyen az a gitár, és hogy mennyire nehéz megtanulni játszani rajta? Mert én inkább az utóbbiról:)
2013. júl. 12. 06:54
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretnék beszélgetni, hanem kíváncsi vagyok, mi alapján próbálsz választani.

"Azt mondják, hogy jó és nagyon szép hangja van és még úgy árban is jó. "


Ez azt "azt mondják" kire vonatkozik? Arra a három ismeretlen névre, aki annak a boltnak a weboldalán van, amelyik képes egy gitárról olyan totálisan érdektelen dolgot leírni, hogy "fém csavarokkal"?

Soha, sehol egyetlen normális hangszerbolt se ír le ilyet, mivel egyrészt magától értetődik, másrészt lényegtelen.


Látsz három ismeretlentől véleményt. Azt se lehet tudni, nem az eladó maga írta-e be. De tegyük fel, valódi személyek. Nem lehet tudni, mennyire értenek hozzá, lehet, hogy fogalmuk sincs róla, milyen egy jó gitár. Nekik tetszik, mert olcsó és szól. De hogy szép meg jó, ez rendkívül szubjektív dolog, tehát akkor lehet hitelesnek tekintenia véleményt, ha valamennyire el tudjuk helyezni egy viszonyítási rendszerbe - amire itt nincs mód. Három vélemény még úgyse jelent sokat.


Másrészt: nincs olyan, hogy egy termékkel mindenki nagyon elégedett legyen, még az ennél sokkal-sokkal jobb gitároknál se.

Ez egy rendkívül olcsó gitár, nem véletlenül vágnak hozzád még ajándékot is, csak vedd meg. Biztosan lehet játszani rajta meg szól is. De nem kell mindent elhinni, ha azt mondják, milyen jól szól.

Az árához képest jól szól. De vajon egy tényleg jó gitárhoz képest is jól szól?

2013. júl. 12. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ha esetleg nem lett volna világos, arra próbáltalak rávezetni, hogy némi egészséges szkepticizmussal viszonyulj az olyan "információhoz", ami egy adott bolt honlapján az eladni kívánt termékre vonatkozik és ismeretlen eredetű.

Ja, és ez a Gyakorikérdésekre is igaz.

A legtöbb itteni hozzászólóról még annyit se tudni, mint aki véletlenül épp szembe jön veled az utcán, azt legalább látod szemtől szembe (nem mintha, az olyan sokat számítana).

De éppenséggel fogalmad sincs, mennyire lehet adni a véleményére.

2013. júl. 12. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Oké, igazad van, bocsi.


Én sem értek hozzá, szóval nem mondhatok véleményt, és a három véleményíró mellett még itt volt gyk-n egy válaszoló, aki mondta, hogy megvette és hogy szerinte nagyon jó. Hogy mihez képest, ez is oké, de azok a "nagyon jók" gondolom nem 20ezernél kezdődnek.


Még az sem biztos, hogy ezt veszem, lehet, hogy használtat olcsóbban, mert nem sok futja rám viszont nem vagyok már hajlandó várni sem, mivel most még olyan "jól keresős" időszak van, én pedig több mint 3 éve tervezek már gitárt venni. Később lehet, hogy lecserélem egy olyan "jó"-ra, de tanuláshoz szerintem egy olcsó is megteszi, de javíts ki, ha tévedek.:)

2013. júl. 12. 07:16
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem merek konkrétan erről a gitárról véleményt mondani, mert nem volt a kezemben.

A gitárokkal szerzett tapasztalatim alapján gyanúsan olcsó, főleg, hogy még ajándékkal is hirdetik. Ki kéne próbálnod egy ilyet a boltban meg mondjuk egy Fender CD-60, vagy Cort AD810-et. Ez a két utóbbi például jó kezdő-tanuló gitár, a Cortról konkrétan több éves tapasztalatom van.

Ha számodra mondjuk nincs nagy különbség az MSA és a COrt közt hangra és érzetre, akkor vedd meg az MSA-t, valószínűleg jó lesz tanulásra. Ha érzed a különbséget és jelentősen gyengébb, akkor inkább ne öld bele a pénzed.

2013. júl. 12. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Mindenképpen használtat vegyél... Mennyi a keret? 50 körül nagyon jót láttam a gitarshop-hu-n.
2013. júl. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!